4 травня о 11.00 традиційно в суботу для терапевтів, кардіологів, сімейних лікарів, гастроентерологів, гепатологів, неврологів був проведений безкоштовний факультатив, організований викладачами кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Такі заняття проводяться з метою поширення нових даних доказової медицини, а також для розбору складних клінічних випадків.

Усіх учасників зустрічі привітала завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Марина Долженко.

Захід розпочався з доповіді професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2 НМУ імені О.О. Богомольця Сергія Сови щодо лікування резистентної гіпертензії. Був продемонстрований системний підхід до такого пацієнта з точки зору невролога.

Професор, завідувач кафедри терапевтичних дисциплін ЧНУ імені Петра Могили Максим Зак провів майстер-клас: «Особливості лікування метаболічно асоційованої жирової хвороби печінки під час воєнного стану». Детально розібрали сучасні європейські рекомендації з цього питання, окреслили цілі лікування та переваги препаратів залежно від поставленої мети в медикаментозній терапії.

Неймовірно цікава лекція завідувача з навчально-методичної роботи кафедри фармації НУОЗ України імені П.Л. Шупика, к. пед. н. Наталі Білоусової про переваги метаболізму подвійної та потрійної фіксованої антигіпертензивної  комбінації препаратів при лікуванні АГ. Чому так важливо призначати саме комбінації препаратів, а не монотерапію? Який вплив така стратегія має на організм пацієнта та на серцево-судинний ризик? Відповіді на ці питання були розкриті доповідачем.

Після кожної лекції спікери відповідали на питання, що надійшли від слухачів.

Про наступні заходи організовані кафедрою кардіології можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.