Google search

 
 

24-25 квітня 2024 року в столиці у змішаному форматі відбувся масштабний Міжнародний конгрес «Всесвітній день нирки 2024», який об’єднав протягом двох діб понад 78 провідних медичних експертів та понад двох тисяч лікарів, учасників зі всієї України та з-за кордону.

Організаторами та науковими партнерами заходу стали кафедра нефрології та нирковозамісної терапії та кафедра урології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Партнерами заходу були також Командування Медичних Сил Збройних Сил України, Українська військово-медична академія, НВМКЦ ГВКГ МО України.

На відкритті конгресу виступили з промовою: ректор НУОЗ України імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, професор В'ячеслав Камінський, директор ДУ «Інститут урології імені академіка О.Ф. Возіанова НАМН України» академік НАМН України,  завідувач кафедри урології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Сергій Возіанов, Командувач Медичних сил Збройних Сил України, генерал-майор медичної служби, професор Анатолій Казмірчук, начальник Української військово-медичної академії, професор, бригадний генерал медичної служби Валерій Савицький, завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Стелла Кушніренко.

У вступному слові організатори зазначили, що спільна мета учасників заходу – звернути увагу фахівців на зростаючу кількість людей із хворобами нирок, збільшення летальних випадків та розробку стратегії їх запобігання та лікування разом з міжнародними та національними організаціями охорони здоров’я. Сьогодні ми вже маємо інформацію, що за прогнозами вчених у 2040 році  летальність від захворювань нирок може увійти до першої п’ятірки причин смертності населення планети. Взагалі хвороби нирок є у полі зору багатьох фахівців: нефрологів, урологів, ревматологів, кардіологів, ендокринологів, а також лікарів загальної практики-сімейної медицини. Проте важливо, аби сімейні лікарі звертали увагу на певні симптоми, що можуть вказувати на захворювання нирок, і скеровували своїх пацієнтів на обстеження, так як раннє виявлення є запорукою успішного лікування.

У рамках заходу відбулися дуже цікаві і корисні секції: «Військова медицина», «Хронічна хвороба нирок. Хірургічна «нефропротекція» в практиці уролога», «Інновації, досвід та перспективні розробки в практиці уролога», «Нирки і вагітність», «Дитяча нефрологія та урологія», «Інтервенційна нефрологія» та інші. Окрема панель була присвячена системним захворюванням в практиці нефролога, а також майстер-класам з тактичної медицини та «УЗД в діагностиці хвороб нирок та сечовивідних шляхів».

Під час конгресу учасники ознайомились з найсучаснішими Настановами Європейської Асоціації Урологів 2024 року, що стосуються ендоурологічних технологій і консервативного лікування: сечокам’яної хвороби, інфекцій сечової системи, симптоматики нижніх сечових шляхів, сексуального та репродуктивного здоров’я. Також представлені Настанови КDIGO 2024 року, які вийшли в березні по оцінці та менеджменту хронічної хвороби нирок, люпус-нефриту, АНЦА васкуліту.

Усі учасники конгресу першими отримали нові методичні рекомендації щодо діагностики та лікування хронічної хвороби нирок, та сечокам’яної хвороби. Методичні рекомендації «Хронічна хвороба нирок» розроблено сумісно кафедрою нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика та КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу» в рамках створення навчального курсу Академії НСЗУ «Хронічна хвороба нирок: варіанти та вибір».

Міжнародний конгрес «Всесвітній день нирки 2024» пройшов в атмосфері доброзичливості, дружнього спілкування, цікавих дискусій, з ознайомленням найсучасніших Настанов 2024 року і демонстрацією власного досвіду, з надією на подальші професійні зустрічі в мирній Україні.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також