15-16 травня 2024 року представники Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика – декан медичного факультету професор Ольга Процюк, декан педіатричного факультету професор Марина Маменко, завідувач кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології професор Людмила Хіміон - на запрошення ВООЗ взяли участь у Національний конференції «Конференція з питань первинної медичної допомоги».

Захід зібрав у м. Києві понад 200 учасників - міжнародних експертів з питань первинної медичної допомоги (ПМД), представників МОЗ України, фахівців ПМД професійних асоціацій, спеціалістів Європейського та національного Бюро ВООЗ, НСЗУ, викладачів, керівників закладів ПМД, практикуючих лікарів і медсестер з різних регіонів України.

Насичена 2-денна програма конференції була зосереджена на найбільш болючих і актуальних проблемах сімейної медицини в Україні – системі фінансування, стратегічних напрямках розвитку ПМД, принципах формування тарифів, кадрових проблемах та цифровізації діяльності первинної ланки.

З кожного питання представники ВООЗ надали результати проведених організацією спільно із міжнародними партнерами та МОЗ України досліджень, що дало змогу обґрунтовано говорити про наявні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, з урахуванням дефіциту коштів та впливу війни.

Представники НУОЗ України імені П.Л. Шупика та Української Асоціації сімейної медицини виступили в панельних дискусіях та передали ключовим лідерам галузі звернення із пропозиціями стосовно стратегії і завдань розвитку ПМД та системи фінансування на найближчу перспективу.