У місті Києві відбувся Круглий стіл «Ефективна реабілітація в сфері охорони здоров’я: якою вона має бути для постраждалого населення», організований Благодійним фондом «Право на Захист», в якому взяли участь юристи, волонтери, реабілітологи, соціальні працівники, представники Парламенту України, лікарі.
Так, зокрема, в своїй доповіді голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що реабілітація починається вже з моменту стабілізації стану здоров’я пораненого і має продовжуватися вже весь наступний час.
Народний депутат Тарас Тарасенко підкреслив, що гострою проблемою є той факт, що після отримання курсу висококваліфікованої реабілітації в спеціалізованому центрі надалі пацієнт залишається сам на сам зі своєю проблемою, коли без подальшої адекватної підтримки стану здоров’я людини результат послабляється й нерідко йде навіть нанівець разом із затраченими на це коштами.
У світлі вищезазначених проблем та інших актуальних питань, що розглядалися на заході, професор Коваленко Ольга Євгеніївна – завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П.Л. Шупика, у своїй доповіді наголосила на ролі та місці сімейного лікаря в медичній допомозі постраждалим від війни, значення участі в підтриманні результатів реабілітаційних заходів постраждалим шляхом контролю над виконанням «домашніх завдань», виданих хворим в реабілітаційних центрах, а також пропозиціях та консультаціях щодо постійного застосування «домашньої» реабілітації. Саме сімейні лікарі в усі часи були й залишаються «на передовій» медицини, і їхня участь в медичній реабілітації постраждалих є надзвичайно важливою.
Таким чином, медична реабілітація в умовах військового стану – один із найактуальніших напрямків медичної допомоги постраждалим від війни, і місце лікарів загальної практики – сімейних лікарів не слід недооцінювати, а більш активно застосовувати їх потенціал в допомозі постраждалим, удосконалювати їх теоретичну та практичну підготовку, зокрема з питань реабілітації.