Співробітники кафедри інфекційних хвороб Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Валентина Бойко, Ганна Бацюра та Любов Коцюбайло спільно з  експертами Reach-95 (Path) та Центром громадського здоров'я МОЗ України завершили курс тематичного удосконалення «Послуги з тестування на ВІЛ-інфекцію та супровід осіб із ВІЛ або підозрою на ВІЛ» (очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання) для лікарів різних спеціальностей з Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

Курс проходив з 09 -15 травня у змішаному форматі — он-лайн, оф-лайн і навіть в укритті! Після завершення курсу учасники отримали посвідчення про підвищення кваліфікації по 25 балів безперервного професійного розвитку (БПР).

Тренери та викладачі ознайомили лікарів із особливостями епідемії ВІЛ/СНІД у світі та Україні, з виконанням основних показників державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Одне семінарське заняття було присвячене розгляду законодавства нормативно-правової бази у сфері протидії ВІЛ та особливості пакету послуг НСЗУ «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ)».

На теоретичній частині курсу також розглянули:

• основні поняття ВІЛ/СНІД;
  • проблему стигми та дискримінації;
  • ведення випадку ВІЛ та алгоритм встановлення діагнозу;
  • модальності тестування на ВІЛ та алгоритм індексного тестування;
  • основи АРТ та моніторинг ефективності лікування, побічні явища таких ліків;
  • види методів діагностики;
  • доконтактна та постконтактна профілактика;
  • ведення модулю з тестування на ВІЛ в інформаційній системі «Моніторинг соціально значущих хвороб».

На практичній частині на прикладі реальних або уявних клінічних випадків чи ситуацій, кожен учасник мав можливість відпрацювати навички. Також  було присвячено час для розбору помилок при виконанні практичних навичок, що учасники оцінили дуже високо. Сповнені нових знань, вмінь та навичок, а також отримали Стандарти надання медичної допомоги людям що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та Стандартні операційні процедури (СОП) для медичних закладів, які мають у себе на базі сайт АРТ і для тих ЗОЗ, які без сайтів АРТ.

Щиро дякуємо всім хто був долучений до цього курсу. Запрошуємо на навчання на цикли ТУ за різними темами на кафедру інфекційних хвороб НУОЗ України імені П.Л. Шупика.