Наприкінці травня у Німеччині відбувся найчисельніший та найрейтинговіший конгрес анестезіологів Європи – «Євроанестезія 2024 (Euroanaesthesia 2024), який визнано одним із найбільших і значущих в усьому світі щорічних форумів з анестезіології та інтенсивної терапії (ІТ).

У ньому прийняло участь понад 5000 делегатів, які представляли понад 100 країн світу. У цьому році гостинно відчинили двері конференц-залів для делегатів форуму у м. Мюнхені. Місто, яке має самобутню історію, засноване монахами бенедиктинцями і цьому є пояснення етимології назви міста, що перекладається з мови оригіналу як «Будинок монахів». Участь в Конгресі дала можливість делегатам не тільки ознайомитися із сучасними світовими тенденціями в анестезіології та ІТ а й інноваціями від провідних фахівців світового рівня та оглянути саме місто та його живописні краєвиди.

Проведення конгресу показало, що у наш час як ніколи анестезіологам потрібне живе спілкування та обмін досвідом. «Євроанестезія» продемонструвала інноваційні та передові розробки в анестезіології та ІТ. Конгрес дозволив поглибити спільне розуміння багатьох питань нашої спеціальності. Науково-педагогічні працівники й аспіранти кафедри анестезіології та ІТ прийняли активну участь у підготовці до участі в роботі цього авторитетного форуму та підготували 7 постерних доповідей, у яких були висвітлені останні клінічні дані, отримані при проведенні наукових досліджень під керівництвом професора Олега Лоскутова на клінічних базах кафедри.

У перший день конгресу були представлені доповіді: «Мікробіологічний пейзаж та антибіотикорезистентність у хворих з бойовою травмою в Україні» (О. Лоскутов, Н. Белей, Г. Хитрий, Б. Тодуров, Д. Лоскутов), «Оцінка ефективності різних методів анестезії під час ендотрахеальної інтубації у пацієнтів старшої вікової групи з ішемічною хворобою серця» (А. Вітовський, А. Мазур, О. Лоскутов, В. Лазоришинець), «Впровадження освітньої телемедичної програми під час тривалого конфлікту в Україні: пілотне дослідження» (D. Dziuba, A. Masoodi, L. Rovaty, C. Castillo Zambrano, O. Loscutov, O. Ognjen Gajich).

Доповіді викликали неабияку зацікавленість присутніх, які задавали уточнюючі запитання та приймали активну участь в обговоренні доповідей.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів