В рамках конгресу Євроанестезія 2024 у заключний, третій, день форуму були проведені секційні засідання та симпозіуми, на яких були розглянуті питання майбутніх анестезуючих препаратів, седації у нейрокритичних пацієнтів, настанов щодо вентиляції під час анестезії, реґіонарної анестезії при великих резекціях печінки, покращеного відновлення пацієнта в кардіохірургії, гарячих тем у настановах ESAIC та багато інших…
Серед останніх слід виокремити ті проблеми, що мають безпосереднє відношення до особистості лікаря-анестезіолога – секційне засідання «Як зберегти мозок лікаря здоровим» і доповіді, які висвітлюють проблеми, що постають перед практикуючим лікарем у непростих реаліях анестезіологічної практики («Вигорання серед стажерів в анестезіології», «Сучасні прагнення слухачів до тренінгу здорового способу мислення», «Як уникнути вигорання в команді»). У цьому контекcті слід зазначити постерну доповідь від кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (АІТ) НУОЗ України імені П.Л. Шупика «Поширеність професійного вигорання серед анестезіологів у воєнний час в Україні» (O. Лоскутов, Ю. Марков, С. Маруняк, Д. Дзюба, А. Строкань, К. Денисюк).
Серед інших запитань, які ставили слухачі доповідачу, прозвучало: «Так що ж треба зробити, щоб зменшити або взагалі уникнути виникненню синдрому професійного вигорання серед лікарів, зокрема анестезіологів, в Україні?». Цікавою була блискавична відповідь від спікера: «Для цього потрібно, насамперед, закрити небо над Україною». Свідченням підвищеного інтересу з боку аудиторії були ще інші уточнюючі запитання а також пропозиція від авторитетного анестезіологічного часопису США для подання від кафедри АІТ публікації на основі почутої доповіді. Іншою від кафедри була постерна доповідь: «Навчання за допомогою мультимодальної телемедичної платформи для обміну знаннями під час військового конфлікту в Україні» (D. Dziuba, A. Masoodi, L. Rovaty, C. Castillo, O. Loskutov, O. Gajich), яка також зацікавила аудиторію.
Чим запам’ятався цей Конгрес? Насамперед, чисельністю делегатів від України – їх було 30 (на минулорічному Конгресі (Євроанестезія, Глазго-2023) було удвічі менше). Приємно зазначити, що п’яту частину від усіх учасників Конгресу від нашої країни становили представники кафедри АІТ НУОЗ України імені П.Л. Шупика, вони ж представили і найбільшу кількість доповідей від України – 7! Також, позитиву додала культурна програма з відвідуванням музеїв; державна символіка України в центрі міста Мюнхен (український прапор), можливість вдихнути на повні груди повітря Баварських Альп і доброзичливе ставлення баварців до українців в цілому.