Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився плановий цикл спеціалізації з генетики лабораторної, яий тривав з 04.03 по 03.06.2024р.

На циклі проходили навчання 42 слухачі, серед яких були лікарі-лаборанти та професіонали з вищою немедичною освітою: генетики, біологи, вірусологи, біохіміки, ембріологи, а також експерти -цитологи-судові, експерти-імунологи-судові та лаборанти з м. Києва, м. Харкова, м. Одеси, м. Вінниця, м. Дніпра, м. Львова, м. Тернополя, м. Рівного,  м. Івано-Франківська.

Головною метою даного циклу було підготувати лікарів-лаборантів-генетиків та генетиків, які зможуть самостійно виконувати молекулярно-генетичні, цитогенетичні та біохімічні дослідження для діагностики спадкових хвороб відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-лаборанта-генетика/генетика за спеціальністю «Генетика лабораторна». Для успішного досягнення встановленої мети навчальна програма циклу спеціалізації з генетики лабораторної охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, які є необхідними для підготовки кваліфікованого спеціаліста.

Під час навчання слухачі прослухали лекції з основ лабораторної та медичної генетики, жваво приймали участь в семінарських та практичних заняттях та оволоділи знаннями і навиками, що необхідні для самостійної практичної роботи в галузі лабораторної генетики. Враховуючи обставини воєнного стану, заняття проходитили у змішаному форматі: лекції та семінарські заняття проходили переважно в аудиторному та, за необхідності, у дистанційному режимі із використанням платформи Zoom. Практичні заняття проводилися оффлайн на кафедрі та на клінічній базі кафедри в лабораторії медичної генетики НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Для спілкування зі слухачами були залучені електронна пошта, на яку слухачі отримували завдання для семінарських і практичних занять, для самостійної роботи, а також додаток Viber, в якому слухачі мали відмічатися щоранку та отримували всю необхідну інформацію щодо навчального процесу та вирішували нагальні питання. Між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри відбувалася повсякденна продуктивна взаємодія, що мала позитивний вплив на кінцеві результати навчання.

Окремо слід зазначити, що повномасштабна війна на території України призвела, з однієї сторони, до дефіциту кадрів серед фахівців, які володіють генетичними методами та працювали в цитогенетичних, біохімічних та молекулярно-генетичних лабораторіях, а з іншої - поставила нові виклики перед фахівцями, які працюють у галузі судово-медичної експертизи (експерти-цитологи-судові, експерти-імунологи-судові). Так, для бюро судово-медичної експертизи в країні виникла нагальна потреба в сертифікованих фахівцях саме з Генетики лабораторної, які навчалися на циклі спеціалізації та здатні самостійно виконувати високотехнологічні молекулярно- генетичні дослідження.

Наприкінці циклу всі слухачі успішно склали комп’ютерний іспит, пройшли співбесіду (теоретичний іспит) та отримали документи встановленого зразка про завершення навчання і присвоєння звання «лікар - спеціаліст» / «спеціаліст» за спеціальністю «Генетика лабораторна».

Під час заключної конференції слухачі подякували викладачам кафедри за сучасний підхід до подання навчального матеріалу, а саме: цікаві інформативні лекції, практичні заняття, дякували за отримані знання, досвід та надихання власним прикладом до роботи в галузі лабораторної генетики, за постійну підтримку під час проходження циклу спеціалізації в цей нелегкий для всіх час. На заключення, слухачі побажали викладачам кафедри медичної та лабораторної генетики і всім присутнім колегам витривалості, здоров’я, миру та перемоги.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також