З 23 по 26 травня 2024 року відбувся 61-й Конгрес Європейської ниркової асоціації (ERA 2024) в м. Стокгольм (Королівство Швеція) в якому брали участь науково-педагогічні працівники кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика: завідувач кафедри, професор Стелла Кушніренко (офлайн), доцент кафедри Світлана Ротова та асистент Любов Савицька (онлайн).

Тема конгресу «Переосмислення здоров'я нирок, трансформація нефрологічної допомоги» була повною мірою розкрита науковою програмою заходу.  Численні сесії, присвячені суперечностям, викликам та останнім науковим розробкам в нефрології, стосувалися абсолютно усіх аспектів нефрології.

Конгрес підкреслив важливість захворювань нирок як глобальної проблеми у сфері охорони здоров'я, важливість профілактики, раннього виявлення та раннього втручання.

За словами Альберта Онга, доктора медичних наук, голови Наукового комітету ERA: «Революційні результати дослідження FLOW стануть головною подією конгресу». З цим важко не погодитися. Оскільки ці результати дійсно можуть стати новим проривом в нефропротекції. На сьогодні в стандартах терапії хронічної хвороби нирок ми маємо інгібітори ренін-ангіотензинової системи, інгібітори натрій-залежного котранспортера глюкози 2-го типу і нестероїдний антагоніст мінералокортикоїдних рецепторів для діабетичної хвороби нирок. Результати довгоочікуваного дослідження FLOW показали позитивні результати при лікуванні агоністом рецептора глюкагоноподібного пептиду-1 семаглютидом у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та хронічною хворобою нирок.

Нові перспективні методи лікування для пацієнтів з захворюваннями нирок, поглиблення знань, починаючи з теоретичних аспектів фізіології нирок і закінчуючи генетичними дослідження і перспективними біотехнологіями значно розширюють світогляд клініциста та дають можливість застосування нових підходів у діагностиці та лікуванні захворювань нирок, покращуючи прогноз пацієнта.

Актуальність матеріалу: 74.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 74.5% - 2 Голосів