Президія Національної академії наук України відзначила подякою професора кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Галину Гуменюк за участь у конкурсі «За популяризацію науки» 2023 року у номінації «Найкращий науково-просвітницький проєкт року».

Професор Г. Гуменюк провела роботу зі створення «Клубу ім. Сергія Виноградського», організувала його подальшу роботу, а також ініціювала створення музейної експозиції, присвяченої відновленню пам’яті про видатного українця, академіка зі світовим ім’ям, мікробіолога Сергія Виноградського у приміщенні Городоцького краєзнавчого музею (місто Городок Хмельницької області). Проведена робота на волонтерських засадах щодо розроблення, відбору та придбання експонатів музейної експозиції, виготовлення воскової фігури академіка Сергія Виноградського та організація меценатської підтримки всього проєкту.

Професор Г. Гуменюк ініціювала, організувала створення та відповідну меценатську підтримку Школи природничих наук Клубу для додаткової освіти учнів старших класів шкіл м. Городок та навчальної бази біолабораторії цієї Школи. В рамках проекту була розроблена та реалізована ідея створення Хабу природничих наук Клубу для пошуку та підтримки талановитої молоді України, а саме студентів закладів вищої освіти за напрямом «Природничі науки», організована меценатська підтримка проведення конкурсів та інших науково-просвітницьких заходів Хабу.

Професор Г. Гуменюк розробила та сприяла створенню друкованої науково-публіцистичної збірки «Щорічний дослідницький звіт. Вісник Клубу ім. Сергія Виноградського», збір та редагування матеріалів, що увійшли до Вісника Клубу, співавторство у науково-публіцистичних працях та меценатську підтримку друкованого видання.

Була реалізована меценатська підтримка науково-просвітницького туру за участі членів Клубу, кращих учнів Школи Клубу та кращих студентів Хабу до міста Брі-Конт-(Франція), де похований Сергій Виноградський та була розташована його лабораторія під час роботи в Інституті Пастера, організаційна підтримка презентацій видання Вісника Клубу для широких наукових та громадських кіл Франції, а також започатковане встановлення міжнародних відносин між містами Городок (Україна, Хмельницька область) та Брі-Конт-Робер (Франція) у форматі «Міст побратимів».

Професор Г.Гуменюк у співавторстві підготувала Петицію до Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Києві на честь Сергія Виноградського». Петиція виграла «Електронне голосування» у застосунку «Київ цифровий» та відповідне рішення винесено на розгляд профільної комісії Київради.

Президія Національної академії наук України високо оцінила вклад професора кафедри фтизіатрії і пульмонології нашого університету Галини Гуменюк щодо відновлення пам’яті про видатного українця, академіка зі світовим ім’ям, мікробіолога Сергія Виноградського та потужний вклад в популяризацію його діяльності. Щиро вітаємо нашого колегу з успішною реалізацією проєкта, винагородою та бажаємо подальших професійних досягнень.

Актуальність матеріалу: 92.43% - 7 Голосів
Корисність матеріалу: 92.43% - 7 Голосів