Висока професійна конкурентоспроможна  медицина в Україні не може бути забезпечена без якісного сучасного навчального процесу. НУОЗ України імені П. Л. Шупика, як і завжди, залишається серед лідерів медичної освіти в Україні й, як личить високорейтинговому закладу вищої освіти, продовжує вдосконалюватись.

Викладачі  кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної, зокрема завідувач кафедри професор О. Коваленко та професор кафедри О. Процюк пройшли навчання на семінарі для викладачів сімейної медицини, організованого Європейською асоціацією викладачів сімейної медицини (EURACT). Семінар відбувся 6-8 червня 2024 року в місті Ужгороді за організації Української асоціації сімейної медицини та кафедри сімейної медицини і амбулаторної допомоги медичного факультету №2 Ужгородського медичного університету під керівництвом завідувача кафедри П. Колесника, яка гостинно відкрила свої двері іноземним тренерам: зі Швейцарії, з Естонії та з Чехії, а також понад 30 викладачам сімейної медицини з різних Українських медичних ЗВО. Важливим також було те, що у семінарі взяли участь співробітники інших кафедр нашого університету:  терапії, сімейної медицини, гематології та трансфузіології - завідувач кафедри, професор Л. Хіміон, професор В. Ткаченко, доцент Т. Ситюк та завідувач кафедри невідкладних станів – професор А. Волосовець.

Учасники семінару відвідали навчально-тренінгові кабінети приймаючої гостей кафедри Ужгородського НМУ з сучасними унікальними макетами-тренажерами для відпрацювання різних практичних навичок, зокрема, при невідкладних станах.  Молода команда викладачів кафедри, яка стажувалася за кордоном, також брала участь у проведенні тренінгів для викладачів, що приїхали на семінар.

Слід зазначити, що всі три дні семінару пройшли цікаво, динамічно, творчо, як кажуть – «на одному диханні»!   Майстер-класи, рольові ігри, «мозковий штурм», аналіз методики навчання та клінічних випадків, живе спілкування, нові знайомства, обговорення подальшої співпраці! Після такого ефективного семінару логічним чином виникає бажання якнайшвидше втілити удосконалені знання та навички в свою практичну діяльність та чекати наступного рівня навчання на семінарі «Leonardo-2».