Кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика проводить заняття зі лікарями-інтернами в офлайн форматі, зокрема в терапевтичному та неврологічному відділеннях КНП «»Клінічна лікарня №15 Подільського району м. Києва».
Фізична присутність лікарів-інтернів під час занять забезпечує ефективне проведення клінічних розборів складних випадків, покращення відпрацювання практичних навичок під керівництвом досвідченого викладача.
Ключовою особливістю навчання було те, що питанню засвоєння практичних навичок біля ліжка пацієнта приділялася особлива увага, бо саме ці навички є дуже важливим, особливо для молодих спеціалістів, зокрема, лікарів первинної ланки. Саме набуття практичного досвіду дозволяє молодому лікарю самостійно та ефективно проводити диференційну діагностику, надавати більш якісну медичну допомогу, виявляти наслідки неналежного виконання профілактичної роботи на попередніх візитах пацієнтів до лікарів.
Заняття були організовані з врахуванням методології викладання у вищої школі, були адаптовані до потреб лікарів-інтернів саме з врахуванням особливостей клінічної діяльності лікарів первинної ланки. Практичні заняття були наповнені різнобічною корисною інформацією, з поясненнями сучасних наукових підходів щодо діагностики, лікування та профілактики відповідних клінічних випадків. Під час навчання розглядалися цікаві клінічні випадки, зокрема перебіг склеродермії, цирозу печінки, тромбоемболії легеневої артерії, хронічної серцево-легеневої та ниркової недостатність тощо. Заняття проводилися дуже активно та викликали велику зацікавленість з боку лікарів-інтернів.
Доцент кафедри Тетяна Титова, фахівець з великим практичним досвідом, загострювала увагу лікарів-інтернів на важливості деталізації загального огляду пацієнта, збору анамнезу хвороби, диференційної діагностики, наданню медичної допомоги. Особливістю проведення занять було не тільки навчити лікарів-інтернів виявляти хворобу, проводити клінічне обстеження та лікування, а й зосередити дії лікаря сімейної медицини на профілактичній роботі, як первинній так і вторинній.
Окремо були висвітлені питання особливостей ведення пацієнтів в амбулаторії згідно галузевих наказів, амбулаторних записів, спостереження за хворими на первинному рівні, проведення профілактики. В ході занять лікарі-інтерні мали змогу вдосконалити свої практичні навички під час майстеркласів з огляду пацієнтів, інтерпретації лабораторних та інструментальних методів дослідження при різних захворюваннях, розшифровки електрокардіограм та рентгенографічних знімків.
Лікарі-інтерни високо оцінили професійну та викладацьку майстерність доцента Тетяни Титової. Навчальні матеріали, покращення практичних навичок знадобляться молодим лікарям під час подальшої самостійної професійної діяльності. Конструктивна взаємодія лікарів-інтернів і викладачів кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги надає позитивні результати та повною мірою впливає на покращення стану здоров’я населення України.