27-29 червня 2024 року у м. Тбілісі (Грузія) відбувся 8-й Міжнародний конгрес Респіраторної асоціації Грузії.

В роботі конгресу, крім вчених Грузії, приймали участь іноземні спікери з різних країн світу (США, Великобританія, Австрія, Україна, Литва, Єгипет, Сербія, Італія, Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Румунія, Вірменія, Словацька Республіка, Туреччина, Болгарія, Греція) та біля 1000 лікарів Грузії.

На конгресі була проведена робота 13-ти сесій за такими напрямами як туберкульоз легень, рідкісні захворювання легень, алергологія та імунологія, нові підходи в лікування тяжкої астми, грузинсько-українсько-литовський симпозіум солідарності, респіраторна інтенсивна медицина, лікування хронічного кашлю та інші.

Три доповіді були представлені нашими співвітчизниками. Від Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика в роботі конгресу приймав участь професор Косаковський Анатолій Лукʼянович, який був співголовою на грузинсько-українсько-литовському симпозіумі, також виступив з двома доповідями, в яких представив наукові розробки кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії з лікування захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів. Виступи викликали широкий інтерес та обговорення з боку учасників конференції.

Проведений в Грузії Міжнародний конгрес безперечно зробив значний внесок у впровадження інноваційних розробок у галузі практичної медицини.

Актуальність матеріалу: 62.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 59.5% - 2 Голосів