Хірургічна клініка кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика (зав. каф. – професор С. Саволюк) на основній клінічній базі (МКЛ № 8 м. Київ) складається з 2-х хірургічних відділень (100 стаціонарних ліжок), на яких знаходяться пацієнти з усім спектром планової та ургентної хірургічної патології, а також евакуйовані поранені бійці ЗСУ.

Тричі на тиждень хірургічна клініка цілодобово чергує по кількох районах м. Києва та забезпечує надання ургентної допомоги.

В клініці вже стало доброю традицією, коли двічі на місяць кафедральна бригада в складі: відповідальний хірург - завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії, професор С. Саволюк разом із асистентами кафедри (к.мед.н. Д. Завертиленко, к.мед.н. А. Дембіцьким), аспірантами кафедри (Г. Мельничуком, Є. Кругляком та В. Липницьким), лікарями-інтернами (К. Трушик, В. Величко) чергує, цілодобово приймає ургентних пацієнтів з усіх районів Києва та поранених бійців ЗСУ з евакуаційних поїздів.

Під час чергувань здійснюються ранкові та вечірні обходи всіх пацієнтів в хірургічній клініці та відділенні ВАІТ, планові та ургентні госпіталізації та термінові хірургічні втручання з пріоритетом на лапароскопічний малоінвазивний доступ (гострий апендицит, холецистит, невідкладна гінекологічна патологія, защемлені грижі, гостра кишкова непрохідність, перфоративна гастродуоденальна виразка тощо).

Подібний ургентний досвід є цінним для підготовки молодих спеціалістів, сприяє формуванню та зростанню кадрового кафедрального резерву, є необхідним для постійного накопичення клінічного матеріалу для багатовекторних наукових досліджень кафедри та забезпечує високопрофесійну ургентну хірургічну допомогу населенню м. Києва та військовим.