15 червня відбулися безкоштовні факультативні заняття, що проводить кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.  Лікарі різних спеціальностей беруть участь у заході з метою удосконалити свої знання, ознайомитися з новинами медицини, а також поглиблено розібратися з міжнародних рекомендаціях.

Зустріч розпочалася доповіддю професора, завідувача кафедри терапії ВНМУ імені М. І. Пирогова Наталії Осовської: «Як вберегти пацієнта з цукровим діабетом 2 типу від серцево-судинних ускладнень?»  Детально обговорили перші прояви захворювань з боку серцево-судинної системи, нові можливості в «захисті» як серця, так і нирок пацієнта з цукровим діабетом.

Лекція професора, завідувача кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П. Л. Шупика Антона Волосовця була присвячена профілактиці посттравматичного стресового розлад. Що таке травма, який вплив вона може мати і головне як захистити та допомогти пережити? Саме відповіді на ці питання стали основою доповіді.

Що нового в  рекомендаціях з ХОЗЛ 2024, на що потрібно звернути увагу сімейному лікарю? Про це розповіла лікар-пульмонолог,  керівник центру респіраторної медицини та алергології лікарні «Феофанія» Світлана Гук.

На основі розбору клінічного випадку професор кафедри внутрішньої медицини 1 ВНМУ ім. М. І. Пирогова Наталія Кузьмінова продемонструвала особливості індивідуалізованого підходу до лікування пацієнта з артеріальною гіпертензією  після гострого коронарного синдрому.

Актуальну тему боротьби з підвищенням артеріального тиску підняла  у своїй лекції професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи  БДМУ Тетяна Ілащук, зосередивши увагу медичної спільноти на визначеннях цілей, засобів та стратегій ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

Як правильно підібрати та оптимізувати антигіпертензивну терапію при мінливості артеріального тиску в різні пори року розповіла професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ Тетяна Колесник.

Клінічна дискусія присвячена темі: «Кардіоренальний контінуум: особливості кардіо- та ренопротекції коморбідних пацієнтів» відбулася між завідувачем кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професором Мариною Долженко та доцентома кафедри Іриною Давидовою.

Всі учасники зустрічі отримали відповіді на свої питання.

Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.