27-28 червня 2024 року відбувся науково-практичний фаховий майстер-клас "Сучасні досягнення в хірургії. Менеджмент пацієнтів з позиції доказової медицини", що організована Українською академією хірургії.

В рамках наукової програми була представлена доповідь завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, заслуженого лікаря України, професора Cергія Саволюка, що узагальнили накопичений кафедральний лікувальний досвід складних та актуальних хірургічних проблем, зокрема хірургічного лікування та профілактики наслідків бойової травми на етапах реконструктивно-відновлювального лікування.

В доповіді «Хірургічні аспекти лікування та профілактики фантомного больового синдрому» розставлені акценти первинної профілактики фантомного больового синдрому при виконанні первинної та вторинної хірургічної обробки бойової травми кінцівок, особливості виконання первинних ампутацій на етапах хірургічної евакуації, особливості виконання ревізійних реампутацій, диференційна діагностика неврином, особливості обробки ушкоджених нервів з їх м’язовою транспозицією та обробкою кісткових каналів, застосування навігаційних регіонарних блоків, принципи хірургічної реабілітації на всіх етапах реконструктивно-відновлювального лікування, на етапах підготовки до функціонального протезування та в наступному реабілітаційному періоді.

Доповідь викликала жваву дискусію, відбулося обговорення надскладних питань сучасної хірургії пошкоджень.