Google search

 
 

З 21 по 24 червня 2024 року відбувся  Конгрес Американської Діабетологічної Асоціації (84th Scientific Sessions ADA 2024) в м. Орландо (США) в якому взяла участь завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Стелла Кушніренко.

Наукові сесії ADA — це найбільша у світі зустріч з питань діабету, яка збирає понад 11 000 провідних лікарів, науковців, дослідників і медичних працівників з усього світу. На заході були представлені останні наукові відкриття щодо діабету, зокрема понад 200 сеансів і 2000 презентацій оригінальних досліджень у конференц-центрі Orange County Convention Center.

У світі 537 мільйонів людей хворіють на цукровий діабет, і захворювання нирок залишається одним із найпоширеніших і найстрашніших ускладнень, яке зустрічається у чотирьох із 10 хворих на діабет 2 типу та у трьох із 10 із діабетом 1 типу. Діабет входить до 10 основних причин смерті в США, причому щороку діагностується понад 1,4 мільйона нових випадків. За останні 20 років кількість дорослих, у яких діагностовано діабет, зросла більш ніж удвічі через такі фактори, як збільшення ваги тіла та постаріння населення.

Під час щорічних зборів ADA висвітлює останні передові досягнення в дослідженні та лікуванні діабету. 84-та наукова сесія ADA черговий раз продемонструвала інноваційні підходи до діагностики та лікування уражень нирок, спричинених діабетом, удосконалення скринінгу діабетичних захворювань нирок у клініці первинної медичної допомоги, впровадження моделі машинного навчання для прогнозування ризику прогресування хронічної хвороби нирок.

Надсучасною виявилась секція присвячена навігації в просторовому ландшафті при діабетичній хворобі нирок: картування транскриптомного всесвіту (просторова транскриптоміка в розшифровці діабетичної нефропатії); метаболіти в 3D (як просторова метаболоміка революціонізує наше розуміння діабетичної хвороби нирок); глибший погляд на білки (просторова протеоміка в патогенезі діабетичних нирок). Під час наукової сесії обговорювались питання генетичних шляхів та соціальних детермінант, впливу чинників навколишнього середовища та вразливість пацієнтів з діабетичною хворобою нирок.

Контент секції «Багатогранність захворювання нирок при діабеті — не всі є діабетичною нефропатією» привернув увагу учасників в контексті диференціальної діагностики інших уражень нирок з діабетичною нефропатією, а також розумінням розшифровки молекулярних підтипів та майбутніх нозологій.

Цьогорічна зустріч представлена також кількома клінічними дослідженнями, присвяченими лікуванню ожиріння, включно з новаторськими даними про препарати глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1) та їх впливу не лише на ожиріння та діабет, але й на апное уві сні, наслідки для нирок тощо. Йшлося про схвалені Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) препарати GLP-1, такі як тирзепатид, і велику кількість препаратів-кандидатів на GLP-1 на різних етапах дослідження, включаючи ретатрутид, пемвідутид і пероральний екноглутид.

Роберт Габбей, доктор медичних наук, головний науковий і медичний керівник ADA сказав: «Ми пишаємося нашою програмою, яка підкреслює нашу відданість вирішенню багатогранних проблем діабету. Цьогорічна програма відображає нашу відданість розвитку досліджень, сприянню інноваціям і, зрештою, покращенню життя тих, хто страждає на діабет».

84-та наукова сесія Американської Діабетологічної Асоціації стала цікавою та вражаючою подією, яка надихає та стимулює майбутнє лікування діабету в переломний час фармакологічного та технологічного прогресу.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також