Портативний апарат Nova Max Pro CREAT/eGFR - систему вимірювання креатиніну/розрахункової швидкості клубочкової фільтрації (рШКФ) компанії Nova Biomedical (США) привезла з закордонного відрядження завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії, професор Стелла Кушніренко.

Nova Max Pro CREAT/eGFR, призначений для покращення догляду за нирками за допомогою скринінгу функції і раннього виявлення захворювань, вимірює рівень креатиніну в крові та рШКФ з 1,2 мкл зразка капілярної крові з пальця за 30 секунд. Технологія вимірювання заснована на технології Nova StatSensor Creatinine, схваленої FDA. Методика вимірювання практично ідентична використанню глюкометра людьми з діабетом. Результати креатиніну та рШКФ повідомляються за допомогою рівняння CKD-EPI із зразка крові з пальця, що усуває потребу у заборі венозної крові. Результати тесту пацієнта відображаються за лічені секунди та можуть зберігатися або передаватися по бездротовій мережі в програмі з підтримкою Bluetooth для перегляду медичними працівниками.

В інноваційному ландшафті поява передових інструментів, таких як Nova Max Pro CREAT/eGFR та впровадження вимірювання креатиніну/рШКФ, спрощує скринінг функціонального стану нирок і призводить до зростання практики раннього виявлення ХХН.

Оцінка рШКФ – підґрунтя, на якому базується діагностика як ХХН, так і гострого ураження нирок. Діагностична оцінка має пріоритет, оскільки даний сегмент буде розширюватися найбільш швидко протягом найближчих років, що обумовлено зростаючою потребою в сучасних діагностичних приладах та інвестиціях в інфраструктуру охорони здоров'я.

Сучасна система вимірювання креатиніну/рШКФ з червня 2024 року активно використовується на клінічних базах кафедри нефрології та нирковозамісної терапії з метою скринінгу, діагностики, оцінки ефективності заходів ренопротекції у пацієнтів хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН), для контроля нефротоксичності лікарських засобів. Сучасна оцінка функціонального стану нирок з опануванням технології та методології вимірювання креатиніну/рШКФ імплементована в освітній процес на кафедрі нефрології та нирковозамісної терапії.