13 липня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика організувала безкоштовний науковий захід, що зібрав сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, неврологів, ревматологів, об'єднуючи їх спільною метою — оновлення знань і розгляд найбільш актуальних та спірних питань у клінічній практиці ведення пацієнтів.
Початок заходу був відзначений захоплюючою лекцією к.м.н., керівника інсультного центру КЛ ДУС “Феофанія”, голови групи експертів МОЗ України з неврології та нейрохірургії Дмитра Лебединця, яка стосувалася теми: "Попередити інсульт завжди доцільніше, ніж боротись з наслідками: погляд невролога на пацієнта з неклапанною фібриляцією передсердь". Слухачі ознайомилися з сучасними дослідженнями, які вказують на зростання випадків інсульту, що пов’язаний з порушенням ритму, роллю фармакотерапії в досягненні позитивних профілактичних цілей.
Інтервенційний кардіолог відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії ДУ “ННЦ “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Юлія Кашуба провела майстер-клас на тему: "Бета-блокатори в терапії ішемічної хвороби серця в еру реперфузіїї.". Спікер детально зупинилася на перевагах використання неселективних бета-блокаторів.
Дуже цікава дискусія щодо гендерних особливостей артеріальної гіпертензії відбулася між завідувачем кафедри кардіології професором Мариною Долженко, асистентом кафедри Людмилою Яковенко та членом правління громадської організації «Інститут соціогуманітарної політики» Натальою Білоусовою. Спікери зосередили увагу лікарів на тонкощах діагностики патології та мінімізації її наслідків у чоловіків та жінок, були продемонстровані типові клінічні випадки, а також дана оцінка призначеному лікуванню.
Детальний розбір настанов щодо діагностики, лікування проявів остеоартриту в практиці сімейного лікаря провела лікар-ревматолог відділу некоронарних хвороб серця, ревматології та терапії ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України Ганна Хохлова. Як стабілізувати пацієнта, на які ланки патогенезу потрібно подіяти та якими препаратами, щоб отримати позитивний ефект, який арсенал діагностичних процедур доступний лікарям та черговість їх призначення- всі ці питання були розкриті доповідачем.
Після виступу кожного доповідача відбулася секція відповідей на питання, що надійшли від лікарів.
Додаткову інформацію про майбутні події можна отримати на веб-сайті www.Webcardio.org та через освітній додаток MedUA.