У суботу 20 липня відбувся безкоштовний факультатив кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Захід зібрав сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, фармацевтів, об'єднуючи їх  метою поновлення знань і обговорення найбільш актуальних та дискусійних питань у клінічній практиці лікування пацієнтів.

Асистент кафедри кардіології НУОЗ   України імені П.Л. Шупика Віталій Несукай представив доповідь «Менеджмент пацієнта з фібриляцією передсердь. Вимоги часу. Клінічний випадок». Розглянули важливі питання: обґрунтування постановки діагнозу коморбідному пацієнту, правильну діагностику та призначення адекватного лікування відповідно до сучасних рекомендацій.

До дискусії щодо правильності призначення медикаментів у пацієнта з фібриляцією передсердь та цукровим діабетом доєдналася Наталя Білоусова, старший викладач кафедри фармації, член правління громадської організації «Інститут соціогуманітарної політики». Вона, як клінічний фармацевт, розповіла про доцільність призначених ліків, а також їх взаємодію.

Мультифокальний атеросклероз: чи можна зупинити континіум серцево-судинних хвороб? Відповідь на це питання можна було знайти у доповіді завідувача кафедри кардіології, професора Марини Долженко. Крім того, було детально розглянута проблема проявів атеросклерозу та впливу металобічного синдрому, оцінка серцево-судинного ризику у пацієнтів з супутніми патологіями.

Спікери були вражені активністю аудиторії, відповіли на всі додаткові питання. Учасники заходу висловили свою вдячність за цікаву навчальну подію.

Інформацію про наступні події можна знайти на веб-сайті Webcardio.org та в мобільному додатку MedUA.