Добігає кінця липень, початок якого на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги (СМ-АПД) відзначився двома визначними подіями - завершенням двох тривалих циклів підготовки спеціалістів за фахом «загальна практика-сімейна медицина» (ЗП-СМ) – 6-місячний цикл спеціалізації та дворічна підготовка лікарів-інтернів.

Як відомо, професійна підготовка сімейних лікарів залишається актуальним напрямком медичної галузі на сучасному етапі. Дійсно, завдання, що ставляться перед сімейним лікарем, є досить нелегкими, адже необхідність надавати медичну допомогу людям різного віку, проводити тривале безперервне спостереження за прикріпленим населенням, профілактичну роботу, брати участь у лікуванні та реабілітації пацієнтам з приводу різних захворювань, вимагає якісної специфічної підготовки лікаря.

Досить великий об’єм теоретичних знань і значний перелік практичних навичок, якими повинен оволодіти майбутній сімейний лікар в процесі навчання, потребує від слухача високого рівня внутрішньої мотивації, працездатності, щоденної самостійної роботи для того, щоб відчувати себе впевненим на робочому місці. Саме підготовка сімейного лікаря «під ключ» й може забезпечуватися силами колективу кафедри СМ-АПД, оскільки безпосередньо структура кафедри відзначається мультидисциплінарністю – на кафедрі представлені науково-педагогічні працівники, які мають по 2-3 спеціалізації – базову за фахом ЗП-СМ та ще одну (а то й більше) за вузькими напрямками (неврологія, кардіологія, оториноларингологія, гематологія, гінекологія, дерматологія, гематологія, гінекологія, ультразвукова діагностика тощо), що дозволяє краще відчувати й задовольняти потреби сімейного лікаря в опануванні різними складовими спеціальності. Крім того, на кафедрі проводиться суттєвий перелік авторських циклів тематичного удосконалення за «вузькими» напрямками. Слід зазначити, що, зважаючи на важливість покладеної на них місії, співробітники кафедри постійно підвищують і свій фаховий рівень – навчалися на семінарах для викладачів сімейної медицини від «EURACT», на семінарах з психічного здоров’я, з питань медичної допомоги військовим та ін.

Отже, завершення навчання слухачів на циклі традиційно відзначилось успішним екзаменом зі складанням як теоретичного матеріалу, так і практичних навичок. Слід зазначити, що навіть непрості умови війни не зупинили лікарів, які вже мали свій базовий фах, в опануванні новою, але дуже актуальною спеціальністю сімейного лікаря.  Фінальним акордом стала заключна конференція, де слухачі 6-місячного циклу спеціалізації ЗП-СМ висловили багато вдячності та позитивних побажань викладачам  кафедри ЗП-СМ.

Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік, і один із найвагоміших медичних закладів України – НУОЗУ імені П.Л. Шупика, і разом з ним мультидисциплінарна кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги відчинять двері наступним слухачам, на певний навчальний період стануть з ними єдиним згуртованим за професійними інтересами колективом, а після завершення залишаться кращими друзями-однодумцями!