На основній клінічній базі кафедри хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика – КНП КМКЛ 8 – розпочався заочний цикл навчання лікарів-інтернів (випуск 2024 року).

З 25 липня на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика МОЗ України поновили клінічну роботу (завідувач кафедри, заслужений лікар України, професор С. Саволюк та асистенти, к. мед. н.: Д. Завертиленко, А. Дембіцький). Співробітники готуються до початку занять та планують активно залучати інтернів до широкого спектра сучасних досліджень та клінічних здобутків кафедри та клініки.

Серед пріоритетних традиційних науково-практичних напрямів кафедральної лікувальної роботи (абдомінальна та тазова лапароскопія, малоінвазивна колопроктологія, флебологія, герніологія, баріатрія) додалися напрями, пов’язані з етапним лікуванням ускладнень бойової травми: терапія негативним тиском, зокрема мультилокусна при множинних пораненнях, застосування пульс-лаважу та ультразвукової кавітації при первинних та вторинних етапних хірургічних обробках вогнепальних дефектів м'яких тканин, ультрасонографічна навігація візуалізації та методика інтраопераційного супроводу операцій з видалення сторонніх тіл (осколків), реконструктивно-відновне закриття вогнепальних дефектів м’яких тканин відповідно до можливостей сучасної реконструктивної драбини, способи обробки нервів під час ампутацій та реампутацій з метою профілактики фантомного больового синдрому та розвитку вторинних неврином, методики органозберігаючих операцій при первинних та вторинних хірургічних обробках вогнепальних дефектів м’яких тканин; а також до розробки методики створення аутовакцин та застосування бактеріофагів при лікуванні гнійно-септичних ускладнень бойової травми.

Навчанню інтернів на кафедрі хірургії та судинної хірургії традиційно  приділяється особлива увага, бо підготовка лікарів-хірургів – це виклик часу для нашої країни.