На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії розпочато заняття з інтернами першого року навчання. Підготовка лікарів-анестезіологів набуває особливого значення на етапі післядипломного навчання. Висока соціальна затребуваність, технологічність та стрімкий науковий розвиток, постійне впровадження нових діагностичних та лікувальних технологій, тісний зв’язок з різноманітними напрямками медицини (хірургія, терапія, кардіологія, акушерство і гінекологія та ін.) визначає специфіку цієї медичної спеціальності.

Клінічне мислення, особливості спілкування з колегами та медичними сестрами, отримання інформованої згоди у пацієнтів в умовах стресу, чергування у нічний час, питання безпеки роботи молодих лікарів – ось лише неповний перелік питань, які підпадають у сферу діяльності лікарів під час проходження інтернатури і чому не навчать підручники.

Тому у перший день занять лікарі-інтерни змогли ознайомитися з лекційним матеріалом «Основи техніки безпеки під час роботи анестезіолога», «Передопераційний огляд пацієнта», «Передопераційна підготовка пацієнтів». Також були проведені семінарські заняття, присвячені різноманітним аспектам передопераційного огляду пацієнта анестезіологом, які провели професор Олег Лоскутов та доцент Юрій Марков. Науково-педагогічні працівники кафедри серед інших, розібрали численні клінічні ситуації з власної практики менеджменту передопераційного анестезіологічного огляду, окремі питання передопераційної анкети пацієнта, визначення етіології, патогенезу, клініки, діагностики та диференціальної діагностики, надання невідкладної допомоги та подальшого лікування у відділенні інтенсивної терапії пацієнтів з невідкладними станами.

З метою створення творчої атмосфери на занятті використовували характерні види колегіальної діяльності із застосуванням діалогу. Це вимагає від лікаря-інтерна мобілізації знань суміжних дисциплін, зокрема фармакології, неврології, ультразвукової та лабораторної діагностики тощо. По закінчення занять було спільне, комплексне обговорення навчального заняття й досягнутих результатів викладачем та інтернами.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів