В умовах суспільних викликів та модернізації освіти проблема якості стає пріоритетною як в діяльності викладачів, так і в діяльності закладів вищої освіти. Післядипломна медична підготовка майбутніх анестезіологів, які повинні володіти високою компетентністю, професійною мобільністю, вмінням постійно удосконалювати свої професійні навички та самостійно реалізовувати подальше своє творче зростання, набуває все більшої актуальності у таких непростих умовах сьогодення.

Про це наголошував завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов на вступній конференції з лікарями-інтернами першого року навчання. Далі перед присутніми з напутніми словами виступили доценти Юрій Марков, Сергій Недашківський, Андрій Жежер та асистент Дмитро Дімура. Були оприлюднені основні положення навчального плану та програми циклу інтернатури з обраної інтернами спеціальності та розглянуті організаційні питання.

Для вивчення думки щодо бачення інтернами освітнього процесу на кафедрі було проведене соціологічне дослідження. Проведене анонімне анкетування 43 інтернів анестезіологів дозволило встановити наступні висновки: наявність попереднього досвіду роботи у закладах охорони здоров’я лікарів-інтернів (86,0 % опитаних) підкреслює усвідомлення вибору майбутньої спеціальності, соціальне та фахове розуміння сутності практичної медицини, впевнені навики спілкування з колегами. Для успішної роботи анестезіологом, на думку інтернів-анестезіологів, найактуальнішими є: рішучість, лідерські якості, вміння швидко приймати правильні рішення тощо.

Отримані результати опитування дозволять покращити освітній процес на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії. Далі інтернам були прочитані лекції: «Історія анестезіології – становлення як професії і науки» (завідувач кафедри професор Олег Лоскутов) та «Історія кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика» (відповідальний за навчально-методичну роботу доцент Юрій Марков).

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів