Цього літа завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Анатолій Косаковський відвідав Китайську Народну Республіку (КНР).

В перший день перебування в КНР професор Анатолій Косаковський відвідав лікарню № 2 міста Нінбо, де відбулися переговори за участю секретаря парткому Jianjun Zheng, директора госпіталя Boding Wang, директора з наукових досліджень та медичної освіти Supei Hu, заступника директора з наукових досліджень та медичної освіти Yahui Liu, директора відділу отоларингології Kai Wang, заступника директора відділу хірургії шлунково-кишкового тракту Feng Wu, провідних спеціалістів відділу отоларингології та лікарні. Була підписана угода про наукове співробітництво між лікарнею № 2 міста Нінбо та НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

В цей же день професор Анатолій Косаковський провів майстер-клас, на якому поділився досвідом використання технології зварювання живих біологічних тканин в отоларингології з демонстрацією відеоматеріалів, а також провів майстер-клас з використанням обладнання для електрозварювання на внутрішніх органах тварин in vitro.

Наступного дня разом з співробітниками госпіталя були проведені хірургічні втручання на собаках in vivo. Професор Анатолій Косаковський виконав 9 операцій, зокрема тонзилектомії, електротермоадгезію піднебінних мигдаликів, фенолупластику, електротермоадгезію нижніх носових раковин, видалення пухлини орбіти з одночасним зварюванням країв рани. В якості контролю співробітниками лікарні проведено тонзилектомії з використанням монополярного коагулятора. Ускладнень хірургічних втручань не спостерігалось. Період післяопераційного спостереження за тваринами 21 день.

Китайські лікарі позитивно оцінили технологію електрозварювання живих біологічних тканин та якість проведених хірургічних втручань. Китайська сторона висловила готовність впроваджувати дану технологію в закладах країни та проведення спільних наукових досліджень.

Послідуючі дні Анатолій Косаковський провів в операційній відділу отоларингології, де знайомився з досвідом китайських колег.

Професор Анатолій Косаковський запросив колег з КНР до участі в науково-практичних конференціях в Україні.

Розширення міжнародної співпраці між науковцями та лікарями практиками двох країн сприяє покращенню якості надання хірургічної допомоги, зокрема дітям та розвитку наукових досягнень в оториноларингології.

Актуальність матеріалу: 61.5% - 2 Голосів