Google search

 
 

У Харкові під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулося установче засідання робочої групи щодо визначення опорних центрів з підготовки протезистів-ортезистів в Україні. На ньому розглянуто поточний стан підготовки таких спеціалістів станом на тепер, визначені подальші вектори спільної роботи, зокрема з іноземними партнерами (Благодійний фонд ProtezHub, Міжнародний фонд Червоного Хреста тощо).

 

«Дискусії в межах робочої групи мають дати чітке розуміння подальшого руху за чітким планом. Вперше в цьому році ми зробили державне замовлення на навчання протезистів-ортезистів для 4 медичних університетів – в Києві, Харкові, Львові та Тернополі. Нам потрібна чітка програма дій, яка відповідатиме викликам сьогодення і буде схвалена Європейськими міжнародними асоціаціями, щоб сертифікат, який ми видаємо, визнавався й за кордоном. Якість освіти, імідж професії, затребуваність та достойна заробітна плата – це ключові задачі, які потрібно вирішити», - зазначив Віктор Ляшко.

Наразі в Україні вже навчаються 36 магістрів з протезування-ортезування: у НУОЗ України імені П.Л. Шупика -7 осіб, Львівському національному медичному університеті - 7 осіб, Тернопільському національному медичному університеті -9 осіб та Харківському національному медичному університеті -13 осіб. У нараді взяли участь представники цих університетів. НУОЗ України імені П.Л. Шупика представляв завідувач кафедри реабілітаційної медицини, фізичної терапії та спортивної медицини, професор Олександр Владимиров.

Під час засідання означено коло питань розвитку підготовки фахівців протезистів-ортезистів, зокрема: розробка професійного стандарту спеціалістів магістрів та бакалаврів, єдиного державного кваліфікаційного іспиту «Крок -2», удосконалення співпраці з клінічними базами – протезно-ортезними підприємствами тощо.

«Залучення кафедри реабілітаційної медицини, фізичної терапії та спортивної медицини до вирішення сучасних освітніх завдань  - це почесна та дуже відповідальна робота», - відмітив професор Олександр Владимиров.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також