Цього місяця, у суботу кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела безкоштовний факультатив, який відвідали кардіологи, терапевти, сімейні лікарі, неврологи, психіатри, нефрологи, ендокринологи.
Захід був сфокусований на нових рекомендаціях Європейського товариства кардіологів, а також на результатах останніх досліджень, що були представлені на конгресі ESC 2024.
Зустріч розпочалася з доповіді професора ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України» Олени Несукай: «Європейські рекомендації 2024: зміна парадигми антиангінального лікування». Концепція розвитку ішемії міокарда включає тепер не тільки ураження коронарних судин, але все більше стани, що порушують мікроциркуляцію міокарда. Такі особливості підкреслюються і в нових рекомендаціях.
Спрощені та більш агресивні цілі є одними із значних змін у оновлених рекомендаціях 2024 року щодо зниження артеріального тиску. Для більшості пацієнтів, які отримують лікування, нова мета систолічного артеріального тиску становить 120 мм рт. ст. до 129 мм рт. ст., що є відходом від попередньої двоетапної рекомендації. Про зміну парадигми контролю рівня артеріального тиску розповіла завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Марина Долженко.
Важливий майстер-клас провів лікар-психіатр, автор книг, освітніх програм, тренінгів в галузях психіатрії та психології Олександр Рощін щодо емоційних складових судинної деменції. Доповідач також розповів про найпоширеніші хронічні захворювання, що можуть спричинити деменцію, а також діагностичні можливості лікарів.
Доцент кафедри кардіології Ірина Давидова на прикладі цікавого клінічного випадку з урахуванням останніх рекомендацій відповідала на питання як підібрати ліки коморбідним пацієнтам.
Після кожної доповіді, спікери відповідали на питання, що надійшли від аудиторії.
Про наступні заходи, організовані кафедрою кардіології, можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.