Завідувач кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Галина Пилягіна надала інтерв’ю кореспонденту Дзеркало тижня. Розмова йшлася по вплив значних соціальних змін на психічне здоров’я населення та молоді зокрема.
Г. Пилягіна розгорнуто представила своє бачення, навела історичні приклади, охарактеризувала тенденції, надала рекомендації. З власного досвіду поділилася спостереженнями, що сьогодні почастішали та помолодшали запити про стани пов’язані з депресією.
Це мене як лікаря турбує. Що діти навчаються й дорослішають онлайн. Це стурбованість, та аж ніяк не песимізм. Те, наскільки ми всі адаптивні, вражає, в гарному сенсі.
В розмові торкнулися питань суїцидів, стану та розвитку психологічної допомоги в країні, поговорили про причини розвитку, можливостей виходу та лікування психологічних проблем, а також про те, яким українське суспільство буде після війни.
Роби, що маєш, що обрав, а там видно буде. …варіанти внутрішньої опори знайдуться, якщо людина сама цього хоче. Моральний закон усередині й небо над нами — непогана опора. Дякуємо Іммануїлу Канту. За його часів, гадаю, теж було нелегко.
— У мене віра є. Що ми є, й ми, всі разом, точно впораємося. Хоча в кожного — свій шлях і своя доля.
Повну версію інтерв’ю з кореспондентом читайте на сайті Дзеркало тижня за посиланням.