3 жовтня 2024 року відбулась робоча нарада стоматологів з представниками «Видавничий дім Заславського» з метою обговорення подальшого розвитку видавничої справи, активізації та залучення до видання дослідницької продукції науково-педагогічних працівників НУОЗ України імені П.Л. Шупика та Української наукової стоматологічної школи.
Для підвищення якості видавничої діяльності за організації Державної науково-технічної бібліотеки України пройшов спеціалізований курс для видавців та головних редакторів наукових журналів від Research4Life, Директорії журналів відкритого доступу (DOAJ), ASSAF, в якому взяла участь головний редактор стоматологічного журналу «Стоматологічне та загальне здоров’я» («Oral and General Health»), завідувач кафедри терапевтичної стоматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Ірина Мазур.
Під час робочої наради у «Видавничому домі Заславського» обговорювались питання найкращих видавничих практик та можливості їх впровадження в Україні, а саме в журналі «Oral and General Health». Особливу увагу акцентовано на питаннях дотримання академічної доброчесності та етики під час підготовки наукових публікацій, особливості Політики наукового журналу при публікації результатів наукових досліджень та багато інших важливих аспектів.
Засновниками спеціалізованого рецензованого науково-практичного журналу «Стоматологічне та загальне здоров’я» є Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, ГО «Асоціація інтегрованої медицини та стоматології України». Журнал випускається «Видавничим домом Заславського» з 2020 року. Наразі журнал внесено до переліку наукових фахових видань України категорії Б, видань в яких можуть публікуватися результати робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук та ступеня доктора філософії за медичними спеціальностями: 221 «Стоматологія», 222 «Медицина».
Зустріч та робоча нарада відбулась в рамках сумісного освітнього заходу для стоматологів «Впровадження сучасних інноваційних технології в практичну стоматологію».
Про новини зі Світового конгресу стоматологів за організації Всесвітньої федерації стоматологів (FDI) йшлось в доповіді професора Ірини Мазур, президента ГО «Асоціація стоматологів України». Про інноваційні методі діагностики, лікування та профілактики в стоматології розлого висвітлено в доповідях доцента Елли Павленко, доцента Наталі Юнакової, асистента Світлани Хлєбас, Мар’яни Слободяник-Коломоєць. ГО «Асоціація стоматологів України», як провайдер безперервного професійного розвитку для лікарів-стоматологів, неодноразово піднімає питання щодо документообігу медичних стоматологічних клінік, що детально було висвітлено в доповіді доцента Ірини Скрипник.
З метою більш глибинного опанування інноваційними технологіями в стоматології доповідачі поєднували інформацію в лекціях з публікаціями в науково-практичному журналі «Oral and General Health». Адже питання самоосвіти стоматологів є у фокусі уваги ГО «Асоціація стоматологів України». Проводиться щорічний моніторинг задоволеності безперервним професійним розвитком серед лікарів-стоматологів з подальшою публікацією результатів опитування. І питання самоосвіти лікарів-стоматологів вивчались науковцями, педагогічними працівниками з метою подальшого удосконалення освітніх заходів для безперервного професійного розвитку. З відповідними публікаціями медична спільнота має можливість ознайомитися на шпальтах журналу «Oral and General Health».