Google search

 
 

Інфузійна терапія є невід’ємним компонентом інтенсивної терапії хворих, що перебувають у критичному стані. Показаннями для її призначення є потреба у відновленні втрачених організмом води, білка та електролітів за неможливості або труднощів їх надходження природним шляхом – через травний канал.

Ефективність і безпечність інфузії значною мірою залежить від правильного вибору вени. Надання невідкладної допомоги пацієнтам, які перебувають у критичних станах (шок, множинна травма, масивна крововтрата) також передбачає інфузійну терапію. Для її проведення здійснюють надійний венозний доступ шляхом через шкірної катетеризації центральних вен. Але слід враховувати усі можливі ризики такої відповідальної анестезіологічної маніпуляції. Так, при пункції-катетеризації підключичної вени існує небезпека ушкодження плечового сплетіння, легені, підключичної артерії, купола плеври з розвитком пневмо- і гемотраксу.

Переваги катетеризації центральної вени під контролем ультразвуку включають ідентифікацію вени, виявлення змінної анатомії та внутрішньосудинних тромбів, а також уникнення ненавмисної пункції артерії. Це безпечніше і менш трудомістке, ніж традиційна техніка орієнтирів. Особливо корисний подібний підхід при застосуванні у пацієнтів із коагулопатією або дисфункцією тромбоцитів, оскільки зменшує кількість спроб пункції. Ультразвук також можна використовувати для локалізації катетерів центральної вени та виявлення постпроцедурного пневмотораксу як альтернативу рентгенографії грудної клітки. Судинний доступ під ультразвуковим контролем допомагає у різних складних положеннях пацієнтів як-от пацієнти з кіфозом і фіксованою деформацією підборіддя на грудній клітці, а також у положенні лежачи.

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії проведені семінарські та практичні заняття по відпрацюванню практичних навичок лікарями-інтернами першого року навчання з пункції та катетеризації центральних вен, зокрема, при використанні такого сучасного практичного підходу як використання ультразвукової діагностики. Заняття провели завідувач кафедри, професор Олег Лоскутов та аспірантка кафедри Дарина Ткаченко. Як зазначили більшість інтернів подібні заняття додають впевненості в опануванні такої важливої і водночас відповідальної навички як пункція та катетеризація центральних вен.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також