Google search

 
 

Протягом тижня, з 01 по 07 жовтня 2024 року, на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика на вимогу сімейних лікарів проходив другий цикл тематичного удосконалення «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу». Враховуючи особливості клінічної та організаційної діяльності лікарів первинної ланки, сімейним лікарям була надана  інформація з питань виявлення, діагностики, лікування туберкульозного процесу та спостереження за його перебігом.

Звісно, що наповнений різнобічною корисною та доступною сучасною інформацією цикл ТУ був зрозумілим та корисним лікарям сімейної медицини. Отже, на циклі навчалися лікарі первинної допомоги, серед яких були лікарі загальної практики-сімейні лікарі, педіатри, терапевти, які в своїй діяльності стикаються з випадками туберкульозу серед своїх хворих, а через нестачу конкретної для їхньої роботи інформації мали певні професійні труднощі. Тому цей цикл і викликав суттєву зацікавленість серед лікарів і був невдовзі позапланово проведений після аналогічного вересневого, адже  отримані знання щодо виявлення туберкульозу та тактики ведення хворих на  туберкульоз в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини будуть з успіхом використовуватися в медичній практиці. Заняття проводилися за змішаною (онлайн/офлайн) системою.

Куратор циклу доцент кафедри Тетяна Титова, лікар з великим практичним досвідом, представила до уваги слухачів актуальну інформацію щодо виявлення хворих на туберкульоз. Метою циклу було навчити лікарів виявляти осіб з підозрою на туберкульоз, які потребують обов'язкового спеціального обстеження. У цьому розділі лікарі засвоїли: перелік симптомів, які є характерними для  туберкульозу, та  підходи до своєчасного виявлення туберкульозу за клінічними симптомами; необхідний перелік обстежень для виявлення туберкульозу пасивним та активним методами; підходи до формування груп ризику серед дорослого та дитячого населення щодо захворювання на ТБ для направлення їх на скринінгові променеві обстеження та туберкулін-діагностику; організаційні заходи щодо подальшої діагностики туберкульозу. У розділі діагностики туберкульозу акцент був наданий особливостям сучасних методів діагностики і алгоритму їх використання в діагностичному і диференційному діагностичному процесі. Велика увага приділялася обстеженню мокротиння, техніки збору, рентгенографічному дослідженню легенів в амбулаторних умовах, діагностичним клінічним та рентгенологічним признакам різних форм туберкульозу, особливостям перебігу захворювання у дітей і дорослих. Також був обговорений великий розділ до підходів профілактики (вакцинації) та лікування пацієнтів на туберкульоз, взаємодії з фтизіатрами. Окремо висвітлені особливості ведення, спостереження за хворими на туберкульоз; амбулаторний прийом медикаментів пацієнтами, яку тактику необхідно вибрати при відмові від лікування та які побічні дії ліків можуть бути при тривалому використанні препаратів, а також як надати допомогу. Доцент Тетяна Титова надала інформацію лікарям-слухачам про основні принципів інфекційного контролю щодо туберкульозу, облік документації, якій необхідно вести в амбулаторії згідно галузевих наказів. В ході тематичного удосконалення слухачі мали змогу вдосконалити свої практичні навички під час майстер-класу з рентгенографічної інтерпретації при різних формах легеневого туберкульозу з клінічними випадками, обстеження мокротиння, оцінка реакції Манту, заповнення медичної карта ведення випадку туберкульозу ф. № 081-1/о.

Цикл ТУ, як і всі інші цикли кафедри СМ-АПД, відкрила зав. каф. СМ-АПД професор Ольга Коваленко, де нагадала всім інформацію щодо загальних аспектів діяльності компетенцій та навичок сімейного лікаря, знайомство з кафедрою. Лікарі-слухачі циклу «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу» високо оцінили надану інформацію доцентом Тетяною Титовою, необхідну для подальшого використання в практичної діяльності сімейного лікаря. Конструктивна взаємодія лікарів-слухачів і викладачів кафедри СМ-АПД НУОЗ України імені П. Л. Шупика дають позитивні результати в руслі життя щодо покращення стану здоров’я населення України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також