Професорка кафедри терапії, сімейної медицини, гематології та трансфузіологї Вікторія Ткаченко перебуває з місячним візитом у Університеті Піттсбургу (США) як учасник програми «BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів».

З метою досягнення мети програми BridgeUSA (укріплення співпраці між американськими та українськими викладачами/науковцями для відновлення України у важливих галузях) в Університеті Піттсбургу (США) для проф. Вікторії Ткаченко розроблено індивідуальну програму візиту для забезпечення досягнення її власних цілей участі у програмі обміну досвідом, а саме - розширення знань та компетентностей у викладацькій, науковій та практичній діяльності з ведення психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги.

В Університеті Піттсбурга проф. В. Ткаченко співпрацює з викладачем-наставником професором Брюсом Роллманом, який є спеціалістом загальної практики та внутрішньої медицини з поглибленим інтересом щодо вивчення питань консультування пацієнтів з психічними розладами в умовах первинної медичної допомоги, він забезпечує досягнення цілей візиту проф. В. Ткаченко і наповнення програми різними видами діяльності та зустрічами.

В рамках реалізації індивідуальної програми проф. Вікторія Ткаченко досліджує адміністративну політику та культуру вищої освіти США, вивчає особливості організації американської системи охорони здоров’я та медичної освіти, мультидисциплінарний підхід надання допомоги пацієнтам з психічними розладами, в тому числі в закладах військової медицини, відвідує лекції, конференції, спостерігає за процесом навчання та методологією викладання, збирає нові навчальні матеріали та ресурси для навчання та підготовки професіоналів у сфері первинної медичної допомоги, а також ділиться власним досвідом.

Проф. В. Ткаченко виступила перед здобувачами другої освіти - магістерського рівня з МВА (Master of Business Administration Degree Programs) з лекцією щодо організації системи медичної освіти та охорони здоров’я в Україні та викликів, які постали з початком війни в Україні.

По завершенню програми очікується, що участь проф. Вікторії Ткаченко у програмі  BridgeUSA допоможе у вирішенні важливої проблеми покращання якості навчання лікарів первинної медичної допомоги, особливо у сфері психічного здоров’я, а також зміцнить зусилля з відновлення України та зв’язки між університетами для подальшої академічної мобільності та інтернаціоналізації.