Теплого суботнього дня, 5 жовтня, кардіологи, терапевти, ревматологи,  сімейні лікарі зібралися разом на факультативні заняття, що  організовує кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Метою таких онлайн-зустрічей є поширення новітніх даних у сфері доказової медицини та обговорення складних клінічних випадків за участю мультидисциплінарних команд. Це дає змогу аналізувати проблеми з різних перспектив і знаходити найкращі рішення для лікування пацієнтів.

Захід розпочався доповіддю д.мед.н., професора, лікар-ревматолога «Клініки сучасної ревматології» Єлизавети Єгудіної на тему: «На прийомі пацієнт з артритом колінного суглобу - враховуємо всі знахідки.» Завдяки клінічним прикладам слухачам були продемонстровані важливі аспекти діагностики подагри.

Професор кафедри терапії Української військово-медичної академії Мар’яна Селюк присвятила свою лекцію визначенню ролі статинів у лікуванні серцево-судинної патології в розрізі сучасних рекомендацій. Було продемонстровано схему лікування  дисліпідемій відповідно до міжнародних рекомендацій, а також  підкреслено, посилаючись на великі рандомізовані дослідження, важливість вчасного призначення статинів.

Про наслідки лікування цукрового діабету та як запобігти ускладненням розповіла  клінічний фармацевт, докторант кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Наталя Білоусова. Учасники заходу отримали ґрунтовний огляд гіпоглікемічних препаратів з погляду клінічного фармацевта.

На завершення зустрічі відбулася захоплююча дискусія між завідувачем кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професором Мариною Долженко та асистентом кафедри кардіології Тетяною Сімагіною. Тема обговорення стосувалася ведення пацієнтів з фібриляцією передсердь після реваскуляризації, зокрема механізмів дії антикоагулянтів.

Про наступні заходи організовані кафедрою кардіології можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.