Співробітники кафедри радіології прийняли участь у «XXV НАЦІОНАЛЬНОМУ КОНГРЕСІ КАРДІОЛОГІВ УКРАЇНИ», що проходив  24-27 вересня 2024 року в двох форматах: оff-line та оn-line: http://cardiocongress.org.ua. Під час Національного Конгресу кардіологів на тематичних засіданнях виступили та зустрілися сотні спеціалістів у галузі кардіології та суміжних спеціальностей, які обмінялися досвідом з передових напрямків розвитку науки та клінічної практики.

Вітчизняними фахівцями разом з іноземними було обговорено актуальні новини кардіології та новітні досягнення світової науки у практику українських лікарів. Тематики Конгресу охоплювали всі розділи кардіології та суміжні спеціальності на пленарних та секційних засіданнях, лекціях, майстер-класах та під час розгляду клінічних випадків. Засідання Конгресу були важливі для лікарів різних спеціальностей, в тому числі на етапах підвищення рівня післядипломної освіти та отримання додаткових джерел знань та цінного досвіду для спеціалістів на будь-яких етапах своєї лікарської практики.

Під час «XXV НАЦІОНАЛЬНОГО КОНГРЕСУ КАРДІОЛОГІВ УКРАЇНИ» професор кафедри Федьків Світлана Володимирівна очолювала та провела 2 секційні засідання з питань «Серцево-судинної візуалізації», а також зробила 2 доповіді, які пов’язані з найактуальнішими питаннями мультимодальної діагностики коронарних та некоронарних захворювань серця методами серцево-судинної візуалізації, в тому числі за сучасною тематикою: «Практичне застосування МРТ серця: рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC) щодо МРТ у діагностиці коронарогенних і некоронарогенних захворювань серця та власний досвід проведення МРТ серця на 3Т-томографі». Також на засіданнях із «Серцево-судинної візуалізації» досвідчені лектори представили свої наукові та клініко-діагностичні доповіді по ЕхоКГ, МСКТ, МРТ та сучасним ультразвуковим технологіям оцінки серця та судин (зал А https://youtube.com/liv./JhFBShKiyOw) та зібрали повний зал слухачів, в тому числі велику кількість в  оn-line. Це дозволило слухачам, в тому числі і науково-педагогічним працівникам кафедри радіології та курсантам нашої кафедри  отримати важливу інформацію з діагностики, лікування та профілактики серцево-судинних захворювань з урахуванням міжнародних керівництв та даних доказової медицини, а також з досягненнями в науці та клінічній практиці в Україні.

На кафедрі радіології в майбутньому заплановано проведення курсу ТУ «Кардіорадіологія: МРТ та МСКТ візуалізація та стандарти діагностики серцево-судинних захворювань» - 90 годин, лектором і розробником якого є професор кафедри радіології - Федьків Світлана Володимирівна. Це дозволить в подальшому на базі Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика  розвивати сучасні напрямки в кардіорадіології та в променевій діагностиці, які будуть важливі та потрібні, як для радіологів та рентгенологів, так і для спеціалістів кардіологічного профілю, щоб поповнювати свої знання та досвід.