Google search

 
 

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії набула поширення практика залучення аспірантів до проведення занять з інтернами кафедри. Такий підхід дозволяє аспірантам набувати практичного досвіду комунікації з потенційною цільовою аудиторією.

Так, аспірантка Олена Бобровник під керівництвом завідувача кафедри професора Олега Лоскутова провела практичне і семінарське заняття «Регіонарна анестезія». Серед інших, на теоретичній частині занять були розглянуті вимоги щодо підготовки операційної до проведення регіонарної анестезії та готовність до можливого виникнення екстреної ситуації при цьому (наявність усіх необхідних медикаментів, моніторів з автоматичним виміром параметрів гемодинаміки та оксигінації організму, негайне підключення пацієнта до апарату штучної вентиляції легень, застосування  дефібрилятора, забезпечення можливості здійснення внутрішньовенної інфузії, дотримання інфекційного контролю, обробка рук та місця ін’єкції для введення місцевого анестетика або у випадку встановлення периферичного  катетера для лікування больового синдрому).

Також були висвітлені численні практичні аспекти проведення регіонарної анестезії: уточнення анатомічних орієнтирів та уникнення випадкової пункції судин під час пошуку периферичних нервів за допомогою ультразвуку, вибір анестезіологічної техніки (оскільки значна кількість операцій може виконуватися під різними регіонарними методиками), основні стратегії уникнення лікарських помилок, контроль за станом пацієнта (температура, моніторинг дихання та гемодинамічних показників), можливі ускладнення регіонарної анестезії.

Були також підкреслені переваги такої анестезії, а саме: відсутні або мінімальні маніпуляції з дихальними шляхами, краща післяопераційна аналгезія, зменшення частоти післяопераційної нудоти і блювання, зменшення частоти кардіальної і респіраторної депресії, зменшення операційної крововтрати тощо. Присутнім інтернам було продемонстровані під контролем ультразвуку блокади плечового сплетіння, сідничого нерва, стегнового нерва, пекторальна та паравертебральна блокади і таке інше.

Крім того були показані покращена ультразвукова навігація при пошуку периферичних нервів та сплетінь, розглянуті питання безпеки пацієнтів при проведенні їм регіонарної анестезії та базові принципи апаратів для ультразвукої діагностики. 

Практика залучення аспірантів кафедри до проведення деяких аспектів освітнього процесу допомагає одночасно вирішити ряд питань: вдосконалення педагогічної компетентності аспірантів, практичних навичок інтернів та опосередкований контроль якості всіх процесів з боку досвідчених викладачів кафедри.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також