Одним з основних етапів після завершеного наукового дослідження є оприлюднення його результатів у наукових журналах. Перш за все слід обирати цільовий часопис та переконатися, що його тематика збігається з підготовленою статтею. Для написання та публікації наукової статті в авторитетному медичному журналі потрібно дотримуватись певних стандартів, які зазвичай розкриті в розділі «Інструкції для авторів».
Надалі, на етапі підготовки статті визначають її структуру, що залежить від характеру дослідження (когортне проспективне, рандомінізоване контрольоване чи оглядове дослідження), кожне з яких має свій протокол написання, що зазвичай включає заголовок, анотацію, вступ з обґрунтуванням актуальності та мети дослідження; матеріали та методи, отримані результати з презентацією даних (графіки, таблиці); обговорення та аналізом отриманих результатів.
Як приклад оприлюднення результатів власних досліджень можна навести публікацію від колективу кафедри, очолюваної професором Олегом Лоскутовим – Лоскутов О., Марков Ю., Маруняк С., Строкань А. «Prevalence of Professional Burnout Among Anesthesiologists During the War in Ukraine: An Observational Study» в авторитетному американському журналі «Anesthesia and Analgesia» (Q 1, IF 4,6). У даному обсерваційному дослідженні проводився аналіз частоти професійного вигоряння серед анестезіологів міста Києва в період воєнного стану в Україні. Як показало дослідження, анестезіологи характеризувалися високою частотою розвитку синдрому професійного вигоряння, що обумовлено постійною загрозою життю та здоров’ю як свого власного, так і найближчого оточення. Більше того, автори встановили, що анестезіологи зі стажем роботи понад 20 років характеризувалися вищою частотою професійного вигоряння в порівнянні зі своїми молодшими колегами, що асоціювалось з їх гіршою здатністю до адаптації до даних умов. Публікація даної роботи не лише висвітлює результати дослідження міжнародній спільноті, але є ще одним з багатьох безпосередніх свідчень російської агресії.