На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії під час перехідного іспиту лікарів-інтернів першого року навчання за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» було використано систему ОСКІ (Об’єктивний Структурований Клінічний Іспит (від англ. Objective Structured Clinical Examination).
ОСКІ – це сучасний метод оцінювання практичних знань та вмінь, що призначений для перевірки набуття клінічної майстерності та професійних компетентностей, які неможливо оцінити традиційними методами. Проведення екзамену в такому форматі передбачає стандартизований підхід, зокрема, вирішення певних клінічних завдань за стислий проміжок часу, що не перевищує 5 хвилин. Такий формат зумовлений особливостями професійної діяльності анестезіологів, яким нерідко доводиться вирішувати складні клінічні завдання, коли відлік часу йде на хвилини, а нерідко і секунди.
Проведення перевірки знань передбачало проходження 5 станцій, на кожній з яких викладач оцінював одну з клінічних компетентностей інтерна. Оцінювання знань лікарів-інтернів викладачі кафедри здійснювали по таким станціям: «Клінічні задачі», «Інтраопераційний моніторинг», «Серцево-легенева реанімація», «Передопераційний огляд пацієнта» та «Кардіальна станція».
За підсумками оцінювання знань лікарів-інтернів, найскладнішими станціями виявилися: «Інтраопераційний моніторинг» та «Передопераційний огляд пацієнта», на яких середній рівень набраних балів інтернами відповідно становив 66,74 % та 73,83 %, тому у подальшому необхідно більш прискіпливо підвищувати рівень викладання та відпрацьовувати практичні навички з інтернами саме за цими напрямами. Лікарі-інтерни показали високий рівень підготовленості по станціям «Клінічні задачі» та «Кардіальна станція», на яких середній рівень набраних балів становив відповідно 80,69 % та 79,90 %.
Найкращі результати показали лікарі-інтерни: Владислава Косач – 91%, Олександр Мартиненко та Максим Машевський по 89% (максимальна можлива кількість балів – 100 %).
«Такий сучасний, стандартизований та об’єктивний метод оцінки знань як ОСКІ показав свою ефективність і буде використовуватися в подальшому для оцінки знань та вмінь інтернів», - зазначив по закінченні іспиту завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, професор Олег Лоскутов.