Кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика продовжує проводити безкоштовні заняття по суботах для лікарів з усієї України. Проведений кардіологічний захід 23 листопада був особливо цікавим кардіологам, терапевтам, сімейним лікарям, ендокринологам, пульмонологам.
Мета такої зустрічі - створити атмосферу активного обміну клінічним досвідом та поглиблення знань лікарів, спираючись на міжнародні рекомендації, які можуть допомогти вдосконалити практику.
Розпочали зустріч з лекції д.мед.н., наукового керівника відділення артеріальної гіпертензії та коморбідної патології ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска» НАМН України Лариси Міщенко: «Рання діагностика ХХН у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу: значення для практики лікаря кардіолога». Спікер розповіла про тісний зв’язок між серцево-судинними та нирковими патологіями.
Прогресування хронічної хвороби нирок при цукровому діабеті 2-го типу зумовлене комбінованим впливом метаболічних та гемодинамічних факторів і процесів та фіброзу. Які є медикаментозні можливості уповільнення цього процесу? Цим питанням була присвячена доповідь член-кореспондента НАМН України, професора кафедри терапії, вік-асоційованих захворювань та діабетології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Бориса Маньковського.
Професор, керівник експертного консультативно-діагностичного та лікувального центру міокардиту і кардіоміопатій ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України» Олена Несукай наголосила у своєму виступі на головних аспектах при призначенні бета-адреноблокаторів після гострого коронарного синдрому.
Сучасні можливості у лікуванні кардіоренальних метаболічних захворювань при цукровому діабеті вражаючі. Багатий вибір препаратів. Який інгібітор НЗКТГ2 вибрати для лікування хворого з цукровим діабетом та супутніми порушеннями? Чи є різниця у показниках серцево-судинної та загальної смертності серед представників цієї групи? Професор, завідувач кафедри ендокринології НМУ імені О.О. Богомольця Юлія Комісаренко надала лікарям вичерпні відповіді.
Наступною заслухали лекцію провідного наукового співробітника ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України» Ярослава Дзюблика на тему: «Оцінка показників функції зовнішнього дихання у хворих на ХОЗЛ». Були представлені інструменти, що допомагають лікарям в диференційній діагностиці між нормальним, рестриктивним та обструктивними порушеннями вентиляції легень.
Доповідь професора кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ ім. Данила Галицького Василя Скибчика стосувалася сучасних підходів до антитромбоцитарної терапії у пацієнтів після інвазивних втручань, зокрема з урахуванням наявності чи відсутності захворювань серця. Розглянули рекомендації, ризики та стратегії оптимізації лікування для запобігання тромбозу та ускладнень.
Цікаву дискусію провели завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко та к.мед.н., асистент цієї ж кафедри Тетяна Сімагіна, зосередивши увагу слухачів на взаємозв’язку між кардіоренометаболічними порушеннями та їх роллю у розвитку гострого коронарного синдрому (ГКС). Учасники обговорили на прикладі клінічного випадку фактори ризику та сучасні підходи до профілактики й лікування кардіо-рено-метаболічного синдрому.
Лікарі не припиняли ставити свої питання під час усього заходу, і доповідачі вміло розкривали їх, надаючи вичерпні відповіді.
Більш детально про наступні події можна дізнатися на веб-порталі WebCardio.org або у додатку MedUA.