04 грудня 2024 року відбувся другий онлайн-семінар на тему «Проблема ПТСР серед військових», організований Національним університетом охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Національним університетом «Острозька академія» та Управлінням психологічної підтримки персоналу оперативного командування «Захід» за сприяння Благодійної організації Реабілітаційний Центр «Милосердя та Здоровʼя». Семінар провела завідувач кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології, професор Галина Пилягіна.
Захід зібрав понад 120 учасників, серед яких були офіцери-психологи зі структури психологічної підтримки, а також командири окремих підрозділів оперативного командування «Захід» ЗСУ.
Основною темою семінару була проблема розвитку та перебігу посттравматичного стресового розладу (ПТСР) серед військових, які перебувають в зоні виконання бойових завдань, а також організація медико-психологічного супроводу таких військовослужбовців в умовах несення служби.
В ході семінару на конкретних прикладах, що повставали в роботі бойових психологів, було розглянуто ключові аспекти виникнення гострої реакції на стрес серед військовослужбовців при виконанні бойових завдань. Особливу увагу було приділено факторам, що сприяють трансформації гострих розладів в ПТСР. А саме, перевтома та емоційне виснаження, особистісні характеристики, отримані контузії та інші поранення і хвороби, конфлікти в екстремальних умовах тощо.
Було акцентовано на необхідності гнучкого підходу щодо медико-психологічного супроводу таких військовослужбовців в умовах несення служби в ЗСУ. Учасники семінару обговорили методи ефективної психологічної підтримки військових в умовах бойового підрозділу та гострого стресового впливу, на ротаційних пунктах та етапах подальшого лікування і реабілітації. Підкреслювалось, що послідовність та етапність надання адекватної медико-психологічної допомоги сприяє швидкому поверненню військових до служби та запобігає розвитку ПТСР як важкого хронічного невротичного розладу.
Саме тому учасники підтвердили важливість таких заходів як послідовної системи набуття знань і підвищення професійної підготовки офіцерів-психологів, які безпосередньо працюють з військовослужбовцями та зустрічаються в роботі з різними варіантами стресових розладів в умовах несення служби.
Цей захід став важливим етапом у розвитку співпраці між провідними фахівцями в галузі психології та психіатрії нашого університету і військовими психологами, які безпосередньо працюють на підтримку психологічної стійкості військових ЗСУ.
Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь та плідну роботу. Разом до перемоги!