Екстрене забезпечення прохідності дихальних шляхів є серйозним іспитом для лікарів, які розпочинають роботу в анестезіології та інтенсивній терапії. Забезпечення прохідності дихальних шляхів є критичною навичкою для медичних працівників, які в умовах бойових дій надають допомогу постраждалим з травмами, оскільки це є невід'ємним компонентом невідкладної допомоги та подальшого хірургічного втручання. Тому важливе значення мають завчасне ознайомлення майбутніх фахівців з такими сучасними методами як пункційна конікопункція та дилатаційна трахеостомія.
На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії аспірант Ігор Невмержицький провів майстер-клас із зазначених інноваційних підходів забезпечення прохідності дихальних шляхів.
Пункційна конікопункція − це невідкладна процедура, яка проводиться для швидкого відновлення прохідності дихальних шляхів при їх критичній обструкції. Подібна процедура вимагає від лікаря швидкої реакції, точного виконання і знань анатомії. У більшості випадків є тимчасовим рішенням до виконання повноцінної трахеостомії. Дилатаційна трахеостомія − це сучасний мініінвазивний метод створення штучного доступу до трахеї через передню поверхню шиї за допомогою розширення тканин. Ця процедура широко застосовується в інтенсивній терапії та хірургії для забезпечення дихальних шляхів у пацієнтів, які потребують тривалої вентиляції легень.
Для опанування такими практичними навичками були використані власноруч виготовлені базові муляжі шиї (прості анатомічні моделі, які відображають основні структури шиї). Вони створені для базового ознайомлення з анатомією та підходять для початкового рівня навчання медиків або інших спеціалістів, пов’язаних з медициною.
Як зазначив після проведеного майстер-класу завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, професор Олег Лоскутов: «Інтерни другого року навчання продемонстрували належний рівень теоретичних знань та практичних навиків роботи з сучасними засобами забезпечення прохідності дихальних шляхів».