Google search

 
 

16 січня в Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика урочисто відкрився сучасний освітній простір – тренінгово-ресурсний центр із впровадження Універсально-прогресивної моделі домашніх візитів до родин з дітьми від 0 до 4 років.

Світлий та сучасний простір влаштовано у реконструйованому підвальному приміщенні, тому він може використовуватися як укриття. Безпечний освітній осередок складається з тренінгової та стимуляційної зони та розрахований на 30 посадкових місць.

Тренінгово-ресурсний центр було створено в рамках програми «Турбота з народження вдома». Вимоги щодо її впровадження затверджено оновленим порядком проведення медичних оглядів дітей вдома та у медичних закладах. Новий порядок уніфікує підхід до медичного спостереження за дітьми від народження до 4 років. Ці зміни спрямовані на покращення надання комплексної медико-соціальної допомоги дітям до чотирьох років, аби кожна дитина отримала кращий старт у житті.

«Дані свідчать, що за останні 10 років рівень народжуваності в Україні знизився майже на 40%. Повномасштабна війна ще більше поглибила демографічну кризу», — наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час відкриття тренінгово-ресурсного центру в НУОЗ Україні імені П. Л. Шупика.

«Доступ до якісних медичних послуг – важливий елемент Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року, схваленої урядом торік. В перші роки життя дитини важливо надавати їй необхідну медичну допомогу, а батькам — ґрунтовну інформацію про здоров'я і харчування дитини, гігієну, вакцинацію, запобігання нещасним випадкам тощо. Для того, аби забезпечити це, Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений порядок та періодичність проведення профілактичних медичних оглядів дітей. Зокрема, передбачені домашні візити сімейними медсестрами. Вдячні нашому стратегічному партнеру ЮНІСЕФ за допомогу у підготовці медичних працівників, аби вони могли якісніше надавати послуги для сімей з дітьми», — додав Віктор Ляшко.

«Перші роки від народження визначають оптимальне зростання та розвиток дитини. Саме тому домашні візити такі важливі для батьків, опікунів та їхніх дітей. — наголосив Мунір Маммадзаде, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. — Домашні візити — це не лише медичні огляди, але й можливість надати сім'ї психологічну підтримку, навчити батьків виявляти ранні ознаки порушень розвитку та створювати безпечне середовище для дитини. Під час війни це стає ще важливішим для родин».

«Ми дуже вдячні ЮНІСЕФ та міністерству за створення цього сучасного та гарного центру. Він вже працює та приймає слухачів цієї програми, наші студенти можуть слухати тут лекції під час тривоги. Важливо, що досвідчені викладачі та науковці нашого Університету можуть долучитися та допомогти створити уніфіковані навчальні програми для таких центрів по всій Україні», – відмітив В’ячеслав Камінський, ректор НУОЗ Україні імені П. Л. Шупика.

Програма «Турбота з народження вдома» передбачає, що родини з дітьми отримуватимуть підтримку медичних працівників з питань імунізації, грудного вигодовування, харчування, позитивного батьківства та раннього виявлення ризиків порушень розвитку. Затвердження нової процедури відбулося після запуску програми за підтримки ЮНІСЕФ у 2023-2024 роках, яка мала позитивний вплив на здоров'я та соціальне благополуччя дітей та сімей.

Створення тренінгово-ресурсних центрів та впровадження програми «Турбота з народження вдома» реалізується за підтримки урядів Іспанії та Японії, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через KFW, а також банку Citi. Облаштування та координація роботи тренінгово-ресурсних центрів здійснюється імплементуючим партнером ЮНІСЕФ –ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн».

Програма «Турбота від народження вдома» вже діє у 15 областях: Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Чернігівській та місті Києві.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 73.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також