Біль є однією з ключових медичних проблем після поранень. Він супроводжує весь період лікування, а часом хронізується і залишається на все життя пацієнта. Лікування такого болю потребує додаткових знань і навичок. Тож саме цими знаннями з лікарями-інтернами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика поділились спеціалісти клінічної лікарні «Феофанія» під час проведення циклу занять, проведених на базі цього закладу охорони здоров’я.
Протягом лекцій та семінарських занять, які провели кандидат медичних наук Володимир Марцинів та аспірант Андрій Хоменко, були обговорені такі теоретичні аспекти та практичні моменти: механізми формування болю та його види; комплексний підхід до лікування болю у пацієнтів з мінно-вибуховою травмою; роль реґіонарної анестезії в лікуванні болю у поранених; технічні аспекти катетерних блокад; досвід виконання блокад симпатичних нервових сплетень; методи інвазивного лікування хронічного болю; психологічні аспекти больового синдрому; використання психотерапевтичних препаратів для лікування болю.
Також майбутні анестезіологи ознайомились з внутрішнім алгоритмом закладу щодо системного менеджменту болю при військові травмі. Для кращого розуміння і лікування болю важливим є комплексний підхід, тому до навчання були залучені фахівці різних спеціальностей, серед них анестезіологи та психологи. Розглядались лише доказові методи знеболення, які дозволяють зменшити використання опіоїдних анальгетиків.
Як зазначив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов, даний захід є гарним прикладом освітньої кооперації кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, Клінічної лікарні «Феофанія» та проєкту «НЕБОЛИТЬ» міжнародного фонду Відродження. Адже така взаємодія між різними установами дозволяє ефективно навчати майбутніх лікарів.