Google search

 
 

15 лютого 2025 року кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела безкоштовні факультативні заняття для лікарів різних спеціальностей: сімейних лікарів, кардіологів, терапевтів, пульмонологів, гастроентерологів, психіатрів та інших фахівців. Під час традиційного заходу кафедри було розглянуто актуальні клінічні рекомендації, представлено аналіз складних випадків, проведено оцінку ефективності медикаментозної терапії та міждисциплінарної взаємодії для покращення результатів лікування пацієнтів.

Зустріч розпочалася з доповіді д.мед.н., провідного наукового співробітника ДУ «Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» Ярослава Дзюблика на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень: Час діяти! Ключові зміни GOLD 2025». Доповідач виклав останні клінічні рекомендації за темою виступу, ознайомив аудиторію з вузько-професійними тонкощами лікування такої патології як ХОЗЛ. Лікарі-учасники зустрічі зазначили, що важко переоцінити актуальність представленого матеріалу, виступ свідчить про високу професійність, про практичність питань діагностики та  лікування ХОЗЛ. 

Юлія Комісаренко, професор кафедри ендокринології та обміну речовин НМУ імені О.О. Богомольця, продовжила зустріч із доповіддю "Заповнення прогалин у даних щодо серцево-ниркових та метаболічних ефектів під час лікування пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу", підкресливши важливість комплексного підходу у веденні таких пацієнтів.

Наступним спікером став Давід Джанелідзе, к.мед.н., лікар-гастроентеролог-ендоскопіст, який розглянув тему "Довготривала гастропротекція високого ризику. Які наслідки?", наголосивши на потенційних ризиках тривалого прийому інгібіторів протонної помпи.

Олександр Рощін, лікар-психіатр, автор книг та освітніх програм, представив доповідь "Афективна вісь соматоформних розладів", висвітливши різницю між видами психогенного  болю, зв’язок між психічним та соматичним здоров’ям, медикаментозні стратегії корекції.

Кардіоренометаболічний синдром – це вибухова комбінація серцевої недостатності, хронічної хвороби нирок та метаболічних порушень (цукровий діабет, ожиріння, артеріальна гіпертензія). Він вимагає не просто лікування кожного компонента окремо, а комплексного підходу. Завідувач кафедри кардіології, професор Марина Долженко провела майстер-клас: «Менеджмент пацієнта з серцевою недостатністю і кардіоренометаболічним синдромом», зосередившись на сучасних стратегіях ведення таких хворих. Також розглянули сучасні рекомендації щодо ведення пацієнтів.

Доповідь к.пед.н., клінічного фармацевта, докторанта кафедри кардіології Наталі Білоусової: «Аналіз помилок в лікуванні пацієнта з СН. Поліфармація чи поліпрагмазія?» продовжила тему лікування пацієнтів з серцевою недостатністю. Була розглянута проблема множинного призначення лікарських засобів та їх вплив на пацієнтів.

Завершила захід к.мед.н., старший науковий співробітник, завідувач відділу аритмій серця ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України Таїсія Гетьман лекцією: "Оптимальна медикаментозна терапія артеріальної гіпертензії та хронічного коронарного синдрому: що краще обрати?", підкресливши вибір препаратів на основі сучасних рекомендацій та продемонструвавши цікаві клінічні випадки.

Факультатив став черговою важливою подією для медичної спільноти, дозволивши лікарям отримати актуальну інформацію та задати питання експертам. Більше деталей про майбутні події можна дізнатися на сайті  Webcardio.org та в додатку MedUa.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також