У рамках циклу спеціалізації з нефрології, який триває на кафедрі нефрології та нирковозамісної терапії (завідувач кафедри, професор С. Кушніренко), згідно з розкладом відбулися семінарські заняття. Заняття розкривали питання анатомії, ембріологічного розвитку та функціонування нирок. Детально розглядалися ключові питання ембріології нирок: стадії розвитку (пронефрос, мезонефрос та метанефрос), формування нефронів і сечовивідних шляхів, а також роль урогенітального синусу. Особливу увагу приділили вадам розвитку та спадковим нефропатіям (агенезія нирок, подвоєна нирка, дисплазія, гіпоплазія, полікістозна хвороба нирок тощо), їх клінічній значущості та діагностичним підходам. Були проаналізовані функції нирок, серед яких екскреторна, фільтраційна, реабсорбційна, секреторна, ендокринна, метаболічна, волюмо- та осморегулююча. Висвітлили роль нирок у підтримці гомеостазу, зокрема кислотно-лужного балансу, водно-електролітного обміну та регуляції артеріального тиску.
Семінарське заняття передбачало демонстрацію досягнень слухачів з оволодіння вказаними темами. Учасники семінарів підготували змістовні презентації, активно відповідали на питання одногрупників та викладачів, брали участь в обговоренні клінічних випадків, пов'язаних із функціонуванням та патологією нирок. Для кожного виступу викладач підводив підсумки, звертав увагу на тонкощі, ділився власним досвідом.
Під час дискусії обговорювали зв'язок порушення функцій нирок із такими патологіями, як гостре ураження нирок, гостре захворювання нирок та хронічна хвороба нирок, електролітні та водні розлади. Реалізація такого комплексного підходу до опанування новими знаннями та навичками з перших занять сприяє глибшому засвоєнню теоретичного матеріалу та розвитку клінічного мислення, що безумовно знадобиться під час майбутньої професійної діяльності.
Цикл спеціалізації триває, попереду ще багато цікавих тем і корисних семінарських занять!
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!