Google search

 
 

Відбулося чергове засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України під головуванням міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка за участі голови комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького та міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова. Під засідання учасники розглянули низку ключових для медичної галузі питань, зокрема, йшлося про євроінтеграційні успіхи України у сфері охорони здоровʼя, рівень заробітних плат медиків в регіонах, молодіжну політику та досягнутий прогрес у виконанні попередніх рішень Колегії. 

Аналіз заробітних плат медиків у Львівській області був проведений МОЗ та НСЗУ за дорученням міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка. Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 13 січня 2023 р. № 28 мінімальний рівень заробітної плати лікарів в державних та комунальних медзакладах повинен становити не менше 20 тисяч гривень, а середнього медичного персоналу – 13,5 тисяч.

“Коли йдеться про забезпечення належного рівня заробітних плат медиків в державних та комунальних медзакладах, то питання менеджменту лікарень виходить на перше місце. Аналізуючи ситуацію на Львівщині, ми отримали абсолютно незадовільні пояснення від керівників лікарень. Тому ініціюємо звернення до їх власників – органів місцевого самоврядування, щоби вони провели власний аудит, переглянули фінансові плани своїх комунальних підприємств, побачили їх реальні надходження і витрати. Також ми плануємо зустрітись з керівниками медзакладів і громад Львівщини, щоб обговорити їх подальші плани і отримати пояснення. Звернемось і до Держпраці з метою проведення перевірки своєчасності виплат заробітної плати медикам. Уряд встановив лише мінімальний рівень зарплати, нижче якого медики, які працюють повний робочий день, не можуть отримувати. Це не фіксований рівень, це лише базові гарантії. Керівник лікарні може встановлювати доплати та надбавки з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи. З моменту, як лікарні стали самостійними підприємствами, відповідальність за розподіл бюджету лікарні та його раціональне використання покладено саме на керівника медичного закладу. Він має бути ефективним менеджером, який дбає про те, аби забезпечити медиків гідною заробітною платою.”

Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя

Під час колегії підсумували й результати двосторонньої зустрічі України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу за переговорним розділом 28 «Захист прав споживачів та охорона здоров’я». Сфера охорони здоров’я стала першою, де Україна ініціювала прискорену інтеграцію — доступ до ключових систем ЄС ще на етапі кандидатства, оскільки нормативно-правова база у сфері охорони здоров’я вже наближена до acquis ЄС. Україна заявила прискорену інтеграцію за чотирма напрямками, зокрема: лікарські засоби, косметика, біоциди та клінічні випробування. 

До 2027 року маємо завершити імплементацію та узгодити національне законодавство з законодавством acquis права ЄС. Серед пріоритетів за темами лікарські засоби та косметичні вироби: оновлення до Технічного регламенту на косметичну продукцію, впровадження GMP для виробництв лікарських засобів передової терапії, а також GDP та ПPP. У сфері транскордонної медичної допомоги пріоритетом є встановлення права на отримання Європейської картки медичного страхування (EHIC), визначення умов страхування професійної відповідальності, визначення національного контактного (координаційного) пункту.

Здоровий спосіб життя у фокусі Єврокомісії. На другий квартал 2025 року пріоритет у сфері «здоровий спосіб життя» — затвердження національної стратегії наркополітики на період до 2030 року, адже це є необхідністю для відкриття переговорної процедури. На 2026 рік запланована розробка комплексної програми первинної профілактики вживання алкоголю та наркотиків.  Важливо розуміти, що в Європейському Союзі з 2027 року діятиме новий регламент SoHo. До цього часу Україна має змінити власне законодавство та визначити уповноважений орган для регулювання відповідної галузі.

Члени колегії проаналізували рівень виконання рішень, прийнятних протягом 2024-2025 років. Загалом ідеться про 10 рішень, що передбачають 26 завдань, частина з яких вже виконана, а частина перебуває в стадії виконання.

Також члени колегії заслухали та обговорили виступ співголів і представників Молодіжної ради при МОЗ щодо Планів роботи на 2025 рік. До плану увійшли активності за напрямками медичної освіти, міжнародної медичної дипломатії, залучення молоді до формування державних політик в сфері охорони здоровʼя та інформаційно-просвітницької діяльності Молодіжної ради. 

За матеріалами сайту МОЗ України

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також