Google search

 
 

26 березня 2025 року виповнилося 90 років фундатору кафедри медичної та лабораторної генетики, професору Тамарі Бужієвській.

З нагоди 90-річного ювілею та за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок в розвиток молекулярної біології та генетики в Україні Бужієвську Тамару Іванівну було відзначено Подякою НУОЗ України імені П. Л. Шупика, яку 9 квітня 2025 року, на засіданні Вченої ради, вручив ректор, академік НАМН України, професор В. Камінський. Подяку отримала та пізніше урочисто вручила ювіляру діюча завідувач кафедри, член-кореспондент НАМН України, професор Наталія Горовенко. На адресу Тамари Іванівни від присутніх на засіданні Вченої ради лунали щирі вітання, слова вдячності та побажання міцного здоров’я та миру.

Тамара Бужієвська, 1935 року народження, у 1958 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Педіатрія». Після закінчення інституту працювала науковим співробітником у Науково-дослідному інституті епідеміології та мікробіології ім. М.Ф. Гамалії (1958-1969), а з 1969 по 1987 рік – завідувачем відділу генетики людини в Інституті молекулярної біології і генетики АН УРСР.

У лютому 1987 року, з ініціативи ректора Київського інституту удосконалення лікарів МОЗ СРСР професора В. Гиріна, Тамара Іванівна була зарахована на посаду професора кафедри неонатології та завідувачем курсу медичної генетики (за сумісництвом).

Професор Т. Бужієвська за підтримки завідувача кафедри неонатології професора С. Катоніної та головного лікаря дитячої спеціалізованої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Т. Новікової організувала курс медичної генетики при кафедрі неонатології КІУЛ на базі лікарні «ОХМАТДИТ». Одночасно з організацією курсу розпочалася робота зі створення Київського міжобласного медико-генетичного центру. В квітні 1989 року на основі курсу медичної генетики була створена кафедра медичної генетики, яку професор Т.  Бужієвська очолила та впродовж багатьох років (з 1989 до 2000 р.) успішно завідувала.

З 1997 року професор Т. Бужієвська є членом Нью-Йоркської академії наук та засновницею власної наукової школи з медичної генетики. У 1998 році, разом з колегами, була нагороджена Державною премією України в галузі науки і техніки за цикл наукових робіт «Мутагенна дія нуклеїнових кислот і вірусів», є авторкою понад 150 наукових робіт. Тамара Іванівна є науковим керівником та консультантом понад десяти докторів та кандидатів наук.

По теперішній час співробітники кафедри підтримують тісний зв’язок з Тамарою Іванівною, постійно спілкуються з нею та відзначають разом визначні події, щиро вдячні їй за нескінченний оптимізм, занурення у сучасні питання генетики та бажання передавати свої знання колегам та молоді. Співробітники кафедри привітали Тамару Іванівну з отриманням Подяки НУОЗ України імені П. Л. Шупика та побажали оптимізму, задоволення від спілкування та здійснення всіх бажань. Тамара Іванівна відповіла, що пишається своїми учнями та кафедрою медичної та лабораторної генетики.

Сьогодні на кафедрі на сучасному рівні здійснюється якісна післядипломна підготовка лікарів-генетиків, лікарів-лаборантів-генетиків та професіоналів з вищою немедичною освітою, а також навчаються інтерни та магістри суміжних кафедр. На кафедрі проводиться лікувальна та наукова робота за напрямками медичної та лабораторної генетики, медико-генетичного консультування родин, дородової діагностики спадкових та вроджених патологічних станів плода, діагностики та лікування орфанних та мультифакторних захворювань, хромосомного аналізу, біохімічної діагностики порушень  метаболізму, ДНК -діагностики генетичних ушкоджень у перед- та післянатальний періоди.

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також