Між Міністерством охорони здоров’я України та Федеральною державною службою з питань охорони здоров'я, безпеки харчових продуктів та навколишнього середовища Королівства Бельгія укладено технічну угоду. Метою угоди є імплементація у сфері охорони здоров’я Угоди про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Королівством Бельгія, підписаної у травні 2024 року Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо.
Технічну угоду підписали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який перебував з робочим візитом у Бельгії у складі української делегації для участі в засіданні Ради асоціації ЄС-Україна, та Віцепрем'єр-міністр та Міністр соціальних справ та охорони здоров'я Королівства Бельгія Франк Ванденбруке.
“Підписано чергову угоду в межах безпекової співпраці, цього разу — з Королівством Бельгія. Вона спрямована на зміцнення української системи охорони здоров’я, яка продовжує працювати у складних воєнних умовах, і допомогу тим, хто найбільше постраждав. Це конкретний крок у напрямку відновлення — через підтримку медичної інфраструктури, доступ до лікування, реабілітацію та турботу про найуразливіших. Партнерство з Бельгією — це сигнал, що Європа підтримує нас як в часи випробувань, так і у нашому прагненні до сталого та ефективного відновлення.” міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко
Угода спрямована на захист життя та здоров’я людей, а також на зміцнення системи громадського здоров’я в Україні, що зазнала суттєвих викликів унаслідок збройної агресії російської федерації. Документ покликаний допомогти країні подолати негативні наслідки війни в сфері охорони здоров’я та підтримати добробут населення.
У межах Технічної угоди передбачено широку співпрацю між Україною та Королівством Бельгія за низкою стратегічно важливих напрямів. Серед них — технічна підтримка української системи охорони здоров’я, відновлення зруйнованої медичної інфраструктури та визначення джерел її подальшого розвитку і стійкості. Особливу увагу буде приділено допомозі найуразливішим категоріям населення, наданню гуманітарної медичної допомоги, впровадженню сучасних підходів до лікування та реабілітації, а також медичної евакуації (MEDEVAC) з метою лікування українців, що постраждали внаслідок війни, в Бельгії.
Угода також передбачає посилення співпраці в галузі громадського здоров’я, розширення горизонтального партнерства між медичними установами - міжнародного медичного партнерства, розвиток цифрових та технологічних рішень у сфері медицини, покращення якості послуг медичної та реабілітаційної допомоги, а також послуг у сфері психічного здоровʼя.
“Окремо хочу акцентувати на нашому прагненні розвивати міжнародне медичне партнерство з Бельгією — як частини великої ініціативи, започаткованої під час третього Саміту перших леді та джентльменів. Тоді 25 українських медзакладів отримали «побратимів» у різних куточках світу: від Польщі до Канади. Нині маємо вже 62 меморандуми з 21 країною. Це формат глибокої співпраці “лікарня до лікарні”, який дає можливість українським фахівцям переймати передовий досвід, стажуватися в європейських клініках і спільно з іноземними колегами підвищувати якість медичної допомоги. Водночас наші лікарі мають унікальний досвід роботи в умовах війни — і їм також є чим поділитися з європейськими партнерами. Ми щиро зацікавлені, аби розширювати цю ініціативу та поглиблювати вже існуючі зв’язки — щоб міжнародне медичне партнерство стало сталим інструментом якісного розвитку української медицини.” міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко
Для реалізації зазначених вище завдань сторони домовилися про обмін інформацією та досвідом, проведення спільних візитів експертів, зміцнення професійного потенціалу медичного персоналу, участь фахівців у конференціях та інших заходах у Бельгії та Україні, а також про інші форми співпраці, що можуть бути погоджені в процесі реалізації проєкту.
Під час зустрічі міністр подякував за допомогу, яку надає Бельгія Україні з моменту початку повномасштабної війни з росією. Йдеться про понад 52 тонни медичної гуманітарної допомоги на суму понад 36 млн грн, серед якої ліки, обладнання та генератори для медзакладів. В рамках програми медичної евакуації українців для лікування реабілітації за кордоном Бельгія прийняла 35 пацієнтів, сьогодні міністри домовились про значне розширення цієї програми.
За інформацією сайту МОЗ України
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!