Google search

 
 

Під час візиту Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав шість нових автомобілів швидкої допомоги типу С на базі CITROEN JUMPER. Автівки закуплені завдяки Благодійному фонду «Юрта Незламності», їхня загальна вартість складає понад 17 млн грн.

“Підсилення роботи «екстренки» пріоритетне завдання, над яким ми почали працювати ще до початку повномасштабної війни. І це дозволило врятувати багато життів. Продовжуємо цю роботу досі і вдячні всім партнерам, які долучаються і допомагають нам. Спільними зусиллями вже сьогодні служби екстреної допомоги по всій країні отримали майже 2500 нових «швидких». Автівки, які отримала сьогодні Черкащина, оснащені всім необхідним для надання невідкладної допомоги і допоможуть нашим лікарям працювати ще ефективніше.”

міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також у межах візиту міністр оглянув хід будівництва нового корпусу, де буде розміщена єдина централізована оперативна диспетчерська Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги. Проєкт реалізується у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України за підтримки Європейського

Крім цього, міністр Віктор Ляшко відвідав Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги у Черкасах. Це провідний медзаклад Черкаської області, який входить до трійки найактивніших медзакладів України за кількістю трансплантацій кісткового мозку. З 2019 року тут провели 260 трансплантацій, у тому числі 16 — вже цього року. Унікальний випадок — три алогенні трансплантації від неродинних донорів виконані нещодавно в один день.

“Через війну багато людей відкладають обстеження, і питання вчасної діагностики онкологічних захворювань часто відходить на другий план. Ми працюємо над тим, щоб змінити цю ситуацію: посилюємо заклади, забезпечуємо сучасним обладнанням, розширюємо доступ до лікування. Зокрема, централізовано закупили лінійні прискорювачі, і сьогодні один із них уже тут, у Черкаському онкоцентрі. Також завдяки співпраці з Японією медзаклад отримав сучасний апарат МРТ. Це — шанс на життя для пацієнтів і можливість для лікарів працювати з високотехнологічним обладнанням, надаючи допомогу на найвищому рівні.”

міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Наразі в онкоцентрі триває реконструкція одного з корпусів для розвитку паліативної допомоги, адже кількість пацієнтів, які її потребують зростає. Так, у 2024 році паліативну допомогу в умовах стаціонару отримали майже 700 пацієнтів, амбулаторно — 335 пацієнтів.

Ефективна робота онкоцентру дозволяє забезпечувати медиків гідною заробітною платою. За підсумками 2024 року, середньомісячна зарплата лікарів тут становила 41,8 тис. грн, середнього медичного персоналу — 23,1 тис. грн, молодшого медперсоналу — 19,2 тис. грн.

“Приклад Черкаського онкоцентру демонструє, що ефективне управління медичним закладом є запорукою гідної оплати праці. Завжди наголошую: урядом встановлено лише мінімальний рівень зарплати — базову гарантію, нижче якої не може бути оплати для медиків, які працюють на повну ставку. Але це не фіксований рівень. Керівник закладу має можливість встановлювати доплати та надбавки — з урахуванням складності роботи, її відповідальності, умов, кваліфікації та результатів. В онкоцентрі Черкас ми бачимо саме такий підхід: фахівці тут отримують фактично у два рази більше за мінімально гарантовану заробітну плату.” Віктор Ляшко

Нагадаємо, Уряд встановив фінансові гарантії для медиків: мінімальна заробітна плата для лікаря, фармацевта та фахівця з реабілітації — не менше ніж 20 000 гривень, медичної сестри/брата — не менше ніж 13 500 гривень.

 

За матеріалами публікації МОЗ України за посиланням: тут

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також