У сьогоднішньому світі зростає як глобальна поширеність діабету, так і частота природних і техногенних катастроф. З усіх хронічних захворювань наслідки раптової втрати доступу до медикаментів є найсерйознішими ризиками для хворих на діабет, зокрема люди, які живуть з діабетом першого типу без доступу до інсуліну ризикують померти протягом кількох днів.
Цій проблемі було присвячено публікацію в новому номері провідного американського наукового часопису “Diabetologia” (квартиль – Q1, імпакт-фактор – 8,4). Одним з авторів цього номеру став завідувач кафедри терапії, вік-асоційованих захворювань і діабетології, член-кореспондент НАМН України, професор Борис Маньковський. Він представив матеріали в статті «Діабет і природні та техногенні катастрофи: запобігання, підготовка, реагування та відновлення» (“Diabetes and natural and man-made disasters: prevention, preparation, response and recovery”).
У публікації описується досвід війни в Україні та нещодавньої пандемії COVID-19, а також обговорюється важливість запобігання, готовності, реагування та відновлення медичної допомоги у разі природних та техногенних катастроф. Є надія, що уроки, отримані з цих та інших надзвичайних ситуацій, допоможуть зменшити ризики виникнення значних рівнів захворюваності та смертності людей з діабетом у постраждалих від катастроф регіонах по всьому світу.
Докладніше зі змістом статті можна ознайомитися за посиланням:
Boulton AJM, Jenkins AJ, Makkar B, Mankovsky B, Abera MA, Tesfaye S. Diabetes and natural and man-made disasters: prevention, preparation, response and recovery. Diabetologia. 2025 Apr 15. doi: 10.1007/s00125-025-06406-6.
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!