Google search

 
 

Сьогодні фахівці спостерігають значні та швидкі зміни клімату, що спричинені діяльністю людини. Як саме впливають зміни клімату на здоров’я людей, особливо на самопочуття осіб похилого віку

Відповідь на це питання дав завідувач кафедри терапії, вік-асоційованих захворювань і діабетології, член-кореспондент НАМН України, професор  Борис Маньковський, який взяв участь в програмі «Інтер. Подробиці» в рамках телемарафону «Єдині новини».

Зокрема, Борис Микитович зазначив, що у віці старше 45 років спостерігаються ускладнення різних захворювань. У людей похилого віку значно обмежені можливості до адаптації та до компенсації. І це стосується всіх сторін життя. Наприклад, якщо молода людина має якийсь стрес або якісь надмірні виклики, вона адаптується значно легше із значно меншими пошкодженнями організму, порівнюючи з людьми похилого та старечого віку.

Якщо влітку температура довкілля перевищує +30 °С, то це вимагає від організму адаптації до підвищення температури. Організм має обов’язково підтримувати постійність температури тіла. Але у людей старечого і похилого віку всі механізми працюють значно гірше, зокрема й терморегуляція.

Тобто якщо розвивається глобальне потепління, то в наших теперішніх умовах дуже багато людей не мають кондиціонерів і не мають можливості підтримувати стабільну і комфортну температуру як приміщень так й тіла. Втім геронтологи вважають, що природа передбачила певну компенсацію. Якщо в літньо-осінній період здоров’я часто погіршується за рахунок того, що людина похилого віку не може адаптуватися до підвищення температури довкілля, зокрема у нічний період доби (що впливає на якість сну людини). А ось у зимово-весняний період, за умов відсутності значного зменшення температури, у людей похилого віку стан здоров’я може бути стабільним або навіть покращитися.

Повний відеосюжет та інтерв’ю професора Б. Маньковського можна подивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=anznIDbvcf4 

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також